Kanunları bütçe sonrasına kaldı... Milletvekili transferine de sınırlama

CUMHUR İttifakı bileşenleri AK Parti, MHP ve BBP bir süredir Siyasi Partiler ve Seçim kanunları üzerinde mekik dokuyor. AK Parti'nin hazırladığı metnin bazı maddelerine MHP itiraz etmiş ve metin AK Parti'ye...

CUMHUR İttifakı bileşenleri AK Parti, MHP ve BBP bir süredir Siyasi Partiler ve Seçim kanunları üzerinde mekik dokuyor.

AK Parti’nin hazırladığı metnin bazı maddelerine MHP itiraz etmiş ve metin AK Parti’ye dönmüştü.

MHP’nin itirazlarını 7 milletvekili ile sınırlandırılmak istenen daraltılmış bölge, il veya ilçe seçim kurulu başkanlarının en yaşlı üyeler dışında da belirlenebilmesi gibi konular bulunuyor.

Anlaşılan o ki AK Parti de bu düzenlemelerden vazgeçmiş…

Türkiye barajının %7’ye indirilmesi konusunda ise AK Parti ve MHP arasında bir uzlaşı var; ancak buna da BBP itirazı söz konusu.

Nitekim BBP lideri Mustafa Destici, dün hazırlayıp sunduğum Habertürk Gündem programında gazeteci arkadaşlarımla birlikte sorularımızı yanıtlarken, %7 baraja ilişkin itirazını açık yüreklilikle dile getirdi.

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir aşı, bir ilaç… 03 Aralık 2021 | 54 Okunma Ankara'da her şey beklendiği gibi oluyor... 02 Aralık 2021 | 539 Okunma Bütçe sonrasına dönük 3 beklenti 01 Aralık 2021 | 498 Okunma Aday a-politik olmayacak… 30 Kasım 2021 | 310 Okunma "Virüs tarafından alt edildik..." 28 Kasım 2021 | 513 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar