İşte reform paketinde yer alacaklar… İlk paket bütçeden sonra; ilk adım ifade özgürlüğü

CUMHURBAŞKANI Erdoğan “Ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz” dedi, ancak bunun detayı konusunda fazla bir bilgi vermedi. Konunun taraflarını dün arayıp “reform” kapsamında nelerin hedeflendiğini sordum.

CUMHURBAŞKANI Erdoğan “Ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz” dedi, ancak bunun detayı konusunda fazla bir bilgi vermedi.

Konunun taraflarını dün arayıp “reform” kapsamında nelerin hedeflendiğini sordum.

Çünkü en son 2013 tarihinde bir reform gerçekleşmiş, kamuda başörtüsü yasağının kalkması sağlanırken, her sabah okullarda okutulan “Andımız”ın okutulması uygulamasına son verilmiş, köylerin eski yerel isimlerini almasının da önü açılmıştı.

Sonrasında da uyum yasaları yapıldı ancak bu denli etkili düzenlemeler içinde yer bulmadı, daha çok Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile uyum sağlamayı hedefleyen düzenlemelere gidildi.

Bugün ise yeniden 2007-2013 şartlarına dönüş yapılacağının işareti veriliyor.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapanma olmayacak... 29 Kasım 2020 | 710 Okunma "Cov-Dur" geliyor… 27 Kasım 2020 | 758 Okunma Erdoğan'ın yeni yol haritası 26 Kasım 2020 | 1.309 Okunma Paratonerin görev istifası 25 Kasım 2020 | 1.197 Okunma Büyükkentler evde Anadolu hastanede... 24 Kasım 2020 | 496 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar