İstanbul handikapları

İstanbul seçiminin yenilenmesine ilişkin takvimin önünde YSK'nın dünkü kararıyla hiçbir engel kalmadı ve süreç tam başladı..

Bu kapsamda seçim kurullarının başkanları da dün mülki idare amirlerinden iptale neden olan sandık kurulu başkanlarına ilişkin yeni liste talebini yaptı.

Seçime 40 gün kala siyasi partiler de hareketlendi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ittifak ortağı İYİ Parti lideri Akşener’i ziyaret edip baş başa yarım saat görüşürken, heyetler de kendi arasında gündeme ilişkin süreci ele aldı.

AK Parti lideri Erdoğan da dün partisinin milletvekilleri ile iftarda buluştu…

Seçimin Ankara ayağına ilişkin son adımlar da atılmaya başlanırken, 23 Haziran’a kadar İstanbul’da yapılacaklara ilişkin lojistik ve propagandaya yönelik planlarda da son aşamaya gelindi.

HANGİSİ DAHA KIYMETLİ

Günlerdir televizyon ekranlarından da dile getirildiği gibi partiler bu seçimde ağırlıklı olarak “sandığa gitmeyen seçmen” ile ilgileneceklerini belirtiyor.

Ancak burada ilginç bir paradoks karşımıza çıkıyor…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
'Adana Mutabakatı' değil, 'Meşru Müdafaa' hakkı... 13 Ekim 2019 | 3.452 Okunma Evine mermi ve havan düşünce 11 Ekim 2019 | 2.882 Okunma Film gibi operasyonda Habertürk farkı 10 Ekim 2019 | 2.721 Okunma ABD yeni planını uygulamaya soktu CENTCOM 5 km, SDG 14 km çekildi 09 Ekim 2019 | 4.785 Okunma Kuzey Suriye'deki operasyon alanı... 08 Ekim 2019 | 3.407 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar