İstanbul handikapları

İstanbul seçiminin yenilenmesine ilişkin takvimin önünde YSK'nın dünkü kararıyla hiçbir engel kalmadı ve süreç tam başladı..

Bu kapsamda seçim kurullarının başkanları da dün mülki idare amirlerinden iptale neden olan sandık kurulu başkanlarına ilişkin yeni liste talebini yaptı.

Seçime 40 gün kala siyasi partiler de hareketlendi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ittifak ortağı İYİ Parti lideri Akşener’i ziyaret edip baş başa yarım saat görüşürken, heyetler de kendi arasında gündeme ilişkin süreci ele aldı.

AK Parti lideri Erdoğan da dün partisinin milletvekilleri ile iftarda buluştu…

Seçimin Ankara ayağına ilişkin son adımlar da atılmaya başlanırken, 23 Haziran’a kadar İstanbul’da yapılacaklara ilişkin lojistik ve propagandaya yönelik planlarda da son aşamaya gelindi.

HANGİSİ DAHA KIYMETLİ

Günlerdir televizyon ekranlarından da dile getirildiği gibi partiler bu seçimde ağırlıklı olarak “sandığa gitmeyen seçmen” ile ilgileneceklerini belirtiyor.

Ancak burada ilginç bir paradoks karşımıza çıkıyor…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sandık eşikleri 26 Mayıs 2019 | 1.579 Okunma Başkan Güven'in 7 üyeye tekzibi… 24 Mayıs 2019 | 5.429 Okunma Gerekçeye de gerekçe lazım 23 Mayıs 2019 | 3.704 Okunma Kılıçdaroğlu: Bu seçim dünyaya örnek olacak… 22 Mayıs 2019 | 2.030 Okunma "Çalma" ile "İsraf" mücadele edecek… 21 Mayıs 2019 | 3.854 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar