İdlib'de bomba sayısı artıyorsa

İdlib bölgesindeki gelişmelerin kaygı verici boyuta geldiğini anlamak için Moskova odaklı yapılan üç görüşmenin açıklamalarına bakmak yeterli...

İlki Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasındaki telefon görüşmesi…

Görüşme sonrası Ankara’dan yapılan açıklamalarda iki hafta içinde Şam güçlerinin İdlib’e yaptığı saldırıların ateşkes ihlalini arttırdığı, bombaların hedef göstermeden sivil halka zarar vermeye başladığının kayda geçirildiği belirtildi.

Kremlin’den yapılan açıklamada da İdlib’de belirtilen sınırların gerisine geçmeyen, varlığını devam ettiren radikal grupların saldırılarına devam ettiği, bunlara yönelik mücadelenin de kesintisiz sürdürüleceğine vurgu yapıldı.

Her iki taraf da durumu gözlemlemek için bir denetleme heyeti oluşturulmasına karar verildiğine de vurgu yaptı.

Görüşmenin üzerinden üç gün geçti.

İdlib’e hem Rus hem de Şam jetlerince bomba yağdırılmasına devam edildi.

POMPEO’NUN SÖZLERİ

İkincisi ise Erdoğan-Putin’in telefon konuşmasının ardından Soçi’de ABD Dışişleri Bakanı Pompeo’nun Putin ve Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile görüşmesiydi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yumuşak gücün hızı, sert güce yetişemiyor 15 Ekim 2019 | 521 Okunma 'Adana Mutabakatı' değil, 'Meşru Müdafaa' hakkı... 13 Ekim 2019 | 3.452 Okunma Evine mermi ve havan düşünce 11 Ekim 2019 | 2.885 Okunma Film gibi operasyonda Habertürk farkı 10 Ekim 2019 | 2.724 Okunma ABD yeni planını uygulamaya soktu CENTCOM 5 km, SDG 14 km çekildi 09 Ekim 2019 | 4.789 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar