Her şey öteki için

İstanbul seçiminin geriye kalan 4 gününde strateji bütünüyle açığa çıktı. Bugüne kadar sakin bir havada devam eden yenilenen seçimin bundan sonraki dört günde fırtına gibi şiddetini arttırarak devam edeceği açık.

Her iki tarafın politik stratejisi de belli oldu.

Çünkü iki taraf da kendi tabanını konsolide etmekte sorun yaşamıyor.

Her ikisinin de hedef kitlesi geçen seçim sandığa gitmeyen, bu seçimde de gitme konusunda henüz kararını vermemiş bir kesim.

Bunun oranı da öyle sanıldığı kadar çok yüksek değil; yüzde bir ile ifade edilen bir kesim.

Ancak seçmen sayısı 9 milyon olunca yüzdelik küçük de olsa karşılığındaki rakam 90 bin gibi kader değiştirecek güçte önemli seçmene karşılık geliyor.

Bundan dolayı her iki taraf da tam markaja girmiş, son dört günde kaç kişiyi ikna ederse kâr sayıyor.

PROPAGANDADA ESKİYE DÖNÜŞ

AK Parti bu kapsamda son haftaya girildiğinde yenilenen seçimin başlangıcından bu yana uyguladığı propaganda modelini tamamen değiştirdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siyasetin yeni oyunu: "Bileşenleri parçalama" 21 Ağustos 2019 | 2.128 Okunma Kayyım, AK Partili azaları da işsiz bıraktı 20 Ağustos 2019 | 6.240 Okunma Yeni bir yol mu, yeni bir yapı mı? 18 Ağustos 2019 | 377 Okunma Güvenli Bölgenin altındakiler... CENTCOM yerine EUCOM 16 Ağustos 2019 | 3.488 Okunma Kurtulmuş, AK Parti'nin yeni yol haritasını çizdi... 15 Ağustos 2019 | 4.175 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar