Erdoğan "uzatmayalım" deyince ihraç başlatıldı

AK Parti'den birçok kişi ihraç edildi. Ancak Genel Başkan ve Başbakanlık yapmış ismin ihracı ilk kez gerçekleşiyor. Gerçekleşiyor diyorum çünkü henüz disiplin süreci tamamlanmadı.

Ama her ne olursa olsun işin bu noktaya varmasını her iki taraf da istiyordu.Parmak ısırma oyunu gibi irade yarıştırılıyordu; sonunda adımı atan AK Parti yönetimi oldu.Peki, Merkez Disiplin Kurulu'na (MYK) 15 gün içinde yapılması gereken savunmayı Davutoğlu ve beraberinde ihracı istenen 3 eski milletvekili sunacak mı?Çünkü hepsi de geçmişte partinin milletvekili olmuş, en üst yönetim kadrolarında görev almış isimler.

"ÇOK ÇABUK OLDU..."

İhraç talebinde bulunulanlar arasında yer alan Selçuk Özdağ'a sordum, Davutoğlu ve arkadaşları ile bugün bir araya gelip konuyu karara bağlayacaklarını açıkladı.Hangi gerekçe ile haklarında ihraç talebinde bulunulacağını bilmediğini söyledi.İhraç ile ilgili sürece ilişkin de önemli bir cümle kurdu:"Bu kararın bu kadar çabuk çıkacağını beklemiyorduk..."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gerilim kime yarıyor? 27 Ocak 2021 | 1.266 Okunma Sutre gerisine yığınak dönemi 26 Ocak 2021 | 369 Okunma Virüsün Güney Afrika mutandı korkutuyor... 24 Ocak 2021 | 509 Okunma Neden seçim? 22 Ocak 2021 | 580 Okunma Çöken zemini Biden ile onarmak... 21 Ocak 2021 | 253 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar