Bütçe sonrasına dönük 3 beklenti

ANKARA'da siyaset dün üç konuya odaklanmıştı... İlki pazartesi başlayacak bütçe görüşmelerinde kimin nasıl bir performans çıkaracağı... Diğeri de sonrasına yönelik iki beklenti...

ANKARA’da siyaset dün üç konuya odaklanmıştı…

İlki pazartesi başlayacak bütçe görüşmelerinde kimin nasıl bir performans çıkaracağı…

Diğeri de sonrasına yönelik iki beklenti…

İlkinin siyasetin geleceğine etkisi nasıl olur kestirmek olası değil, çünkü bütçe görüşmelerindeki tartışmalardan sonuç çıkması geçmiş yıllara özgü, sistem değişikliğinin öncesinde kalmış bir durum.

BÜTÇE’NİN KONUŞMACILARI

Geçen yıl, “Aday olmayacağımı size kim söyledi?” sorusunun yanında bütçede sergilediği performans ile CHP lideri Kılıçdaroğlu dikkatleri üzerinde toplamıştı.

Bu yıl da Kılıçdaroğlu’nun benzer şekilde CHP adına bütçenin başlangıcında konuşma yapacağına vurgu yapılıyor.

Ancak diğer partilerde durum eskisi gibi olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM’nin açılışı dışında hatip kürsüsünden hitabı gelenekte yer almadığı için bütçe görüşmelerinde konuşması söz konusu değil.

Hükümet adına geçmişte de olduğu gibi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın ve AK Parti grup yöneticilerinin söz alması bekleniyor.

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Belediyelerin çare gücü 19 Aralık 2021 | 167 Okunma Asgarinin üstü de kazandı 17 Aralık 2021 | 1.827 Okunma Kılıçdaroğlu'nun stratejisi 16 Aralık 2021 | 976 Okunma Kondüktör Agop'un beklediği tren geliyor 15 Aralık 2021 | 2.799 Okunma İki saatte tükenen bütçe... 14 Aralık 2021 | 2.420 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar