Zengin ülkeler küresel ısınmanın zararını karşılamalı

İklim Zirvesi'nde yoksul ülkeler, zengin ülkelere küresel ısınmanın neden olduğu, güçlü fırtınalar, kuraklık ve sellerin verdiği zararla artmaya devam eden hasarlar için ödeme yapma...

İklim Zirvesi'nde yoksul ülkeler, zengin ülkelere küresel ısınmanın neden olduğu, güçlü fırtınalar, kuraklık ve sellerin verdiği zararla artmaya devam eden hasarlar için ödeme yapma çağrısında bulundu.
Ancak yoksul ülkeler, daha önce zengin ülkeler tarafından taahhüt edilen 100 milyar doları tahsil etmekte bile zorlanmıştı.
ABD, Rusya, Kanada ve Avrupa Birliği ülkeleri, bugüne kadar dünya kaynaklarını sorumsuzca harcadılar, yoğun çevre kirliliğine neden oldular ve şimdi sürekli küresel ısınma için önlem alınmasını istiyorlar.

Dünyada en fazla karbon salınımı yapan ülke olan Çin ise karbon emisyonunu savunuyor. Hatta 2030 karbon emisyonlarının zirve yapacağını belirtti.
Çin, Amerika, Rusya ve Avrupa Birliği, başta fakir ülkeler olmak üzere gelişmekte olan ülkelere küresel ısınmaya neden oldukları için borçlular!
Özellikle Çin ve ABD'nin yol açtığı devasa sera gazı salınımı yüzünden Afrika'daki fakir...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Marketlerden sonra sıra araç stokçularında! 04 Aralık 2021 | 29 Okunma 14 milyar Euro’ları var, 2 odalı evde mi yaşıyorlar? 03 Aralık 2021 | 562 Okunma Sanal yata 650 bin dolar verilir mi? 02 Aralık 2021 | 58 Okunma Köprüye ateist girdi Müslüman çıktı 01 Aralık 2021 | 400 Okunma İngiltere başka aday bulamadı mı? 30 Kasım 2021 | 61 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar