Youtuber hapis cezası almalı

Kadın hakem yönetti, Beşiktaş taraftarı tezahürat yaptı, maç heyecan doluydu ve Liverpool, İstanbul'da penaltılara kalan bir finali daha kazandı. Süper Kupa finali her şeyiyle keyifliydi. 2005'te Liverpool- Milan arasında...

Kadın hakem yönetti, Beşiktaş taraftarı tezahürat yaptı, maç heyecan doluydu ve Liverpool, İstanbul'da penaltılara kalan bir finali daha kazandı.
Süper Kupa finali her şeyiyle keyifliydi.
2005'te Liverpool- Milan arasında oynanıp penaltılara kalan 3-3'lük efsane Şampiyonlar Ligi finalini de hesaba katarsak; İstanbul, yine muhteşem finallerin şehri olarak hafızalara kazındı.
UEFA, İstanbul'a daha çok final maçı vermeli.

REKLAMINI YAPMAYIN
Bu keyifli gecenin tek tatsız olayı, bir YouTuber'ın sahaya girmesiydi. İsmini yazmayacağım çünkü adam her şeyi kendi reklamını yapmak için organize etmiş. Tribünden sahaya girerken kendisini çekmesi için arkadaşlarını ayarlamış. Arkadaşları, sosyal medyada konuşulsun, takipçi kazansın diye adamın takma ismini bağırarak görüntüyü çekip paylaştı. Medyada; bu adamın bütün özellikleri, sosyal medya hesapları detaylı bir şekilde yazıldı. Hâlbuki haber yapılırken adamın ismi bile yazılmamalı.
Çünkü her tepki ona kazanç olarak dönüyor.
Neyse ki, adamın kötü niyetini anlayanlar onu takip etmeyi bırakmış. 6222 sayılı kanuna (Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun) göre; bu şahıs yasak alana girdiği, müsabakanın seyrini ve güvenliğini bozduğu için bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası alabilir.
İşte çok konuşulan ama fazla uygulanmayan 6222 sayılı kanunu uygulama fırsatı. Bu rezil adam hapis cezası alırsa, bundan sonra sahaya girmeye cesaret eden olmaz. Ceza almazsa canı sıkılan, ünlü olmak isteyen herkes sahaya girer!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amerikan Polisi / Türk Polisi 28 Mayıs 2020 | 141 Okunma Asıl ‘troll’ Tunç Soyer’miş 27 Mayıs 2020 | 216 Okunma 1.5 metre kuralına karşı çıkanlar vakfı 23 Mayıs 2020 | 72 Okunma Lig 20 takım olmalı 22 Mayıs 2020 | 117 Okunma İnek otlatırken EBA’dan derse katılan Heidi 20 Mayıs 2020 | 88 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar