Yağ, şeker, un, süte zam yasak!

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ülke tarihinin en çekişmeli seçimlerine hazırlandığı bu günlerde enflasyondaki tırmanışın önüne geçmek için altı temel gıda maddesinde fiyatların...

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ülke tarihinin en çekişmeli seçimlerine hazırlandığı bu günlerde enflasyondaki tırmanışın önüne geçmek için altı temel gıda maddesinde fiyatların sınırlandırılması talimatını verdi.
Avrupa çapında fiyatların enerjinin yükselen maliyeti nedeniyle arttığını belirten Orban, şeker, un, ayçiçek yağı, tavuk göğsü, domuz budu ve süte fiyat sınırlandırması uygulayacağını açıkladı.
Orban'ın talimatına göre bu ürünler gelecek aydan itibaren 15 Ekim'deki fiyatlar üzerinden satılacak.
Orban vatandaşların yükünü hafifletmek için akaryakıt ve ev kredilerini de dondurmuştu.
İşte seçim kazandıracak yöntem bu. İlkbahardaki genel seçimlerde Orban'ın kazanacağına dair bahse girerim!
Türkiye'de de bazı temel gıda ürünlerine zam yasağı getirilse... Hatta bu ürünler ekim, kasım ayındaki fiyatlar üzerinden satılsa... Ve bu indirimden sadece dar ve orta gelirliler faydalansa vatandaş rahat bir nefes alır.
"O zaman marketler yağ, şeker, un, süt, yumurta" satmaz diyebilirsiniz. Türkiye'de üretilen temel gıda maddeleri için her şekilde bir formül bulunur. Macaristan bunu yapıyor, Türkiye neden yapamasın?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İmamoğlu, büyükelçiye neyin sözünü verdi? 27 Ocak 2022 | 411 Okunma Dilenciye inanırsan… 24 Ocak 2022 | 145 Okunma Hırsız cesareti 22 Ocak 2022 | 160 Okunma Bir kadeh benzin alır mısınız? 21 Ocak 2022 | 140 Okunma Kovid-19 boyu kısaltıyor mu? 20 Ocak 2022 | 144 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar