Video oyunlarıyla sağlık arasında ilişki yokmuş!

Birçok ebeveyn gibi ben de çocuklarımın daha az bilgisayar-video oyunu oynamasını istiyorum. Çünkü genel kanı, bilgisayar oyunlarının çocukların sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olduğu...

Birçok ebeveyn gibi ben de çocuklarımın daha az bilgisayar-video oyunu oynamasını istiyorum. Çünkü genel kanı, bilgisayar oyunlarının çocukların sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olduğu yönünde.
Hatta Çin, bağımlılık yarattığı gerekçesiyle 18 yaşından küçüklerin video oyunu oynama sürelerini kısıtlamıştı.
Oxford Üniversitesi'nin video oyunu oynama süresiyle sağlık arasında ilişkiyi değerlendiren yeni araştırmasında ise ezber bozan bir sonuç çıktı.
Araştırmaya katılan 38 bin 935 oyuncudan oyun oynamak için harcadıkları süreyle bağlantılı olarak sağlıklarındaki değişimleri değerlendirmeleri istendi.
Katılımcıların sağlık durumu, yaşamdan keyif alma ve mutluluk, üzüntü ve öfke gibi farklı duyguları yaşama seviyeleri ölçüldü.
Sony, Microsoft ve Nintendo gibi büyük şirketler, araştırmacıların talep ettiği verileri paylaştı.
6 hafta boyunca New Horizons, Apex, Legends, Eve Online, Forza Horizon 4, Gran Turismo Sport ve The Crew 2 oyunlarını oynayan katılımcılar takip edildi.
Ve araştırmanın sonucu şöyle açıklandı:
"Çalışmamızda, video oyunu oynamakla sağlık arasında bir ilişki olduğunu işaret eden neredeyse hiçbir kanıt bulunamadı. Sonuçlar...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tavuk kanatla 38 bin TL’lik şarap içilir mi? 06 Ağustos 2022 | 314 Okunma Ay yıldızlı forma mı NBA mi? 05 Ağustos 2022 | 75 Okunma Cem Yılmaz mı Ahu Yağtu mu haklı? 04 Ağustos 2022 | 195 Okunma Altı kedisi olan kızıma iş ve koca bulun! 03 Ağustos 2022 | 211 Okunma 120 vekili aynı uçağa bindirme fikri kimden çıktı? 02 Ağustos 2022 | 701 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar