Uğur Dündar ve Ekrem İmamoğlu korktu mu?

Binali Yıldırım- Ekrem İmamoğlu tartışmasını kimin sunacağı günlerdir tartışılıyordu. Binali Yıldırım, "Adaylar tartışması bağımsız stüdyoda yapalım. İsteyen...

Binali Yıldırım- Ekrem İmamoğlu tartışmasını kimin sunacağı günlerdir tartışılıyordu. Binali Yıldırım, "Adaylar tartışması bağımsız stüdyoda yapalım. İsteyen TV kanalı yayımlasın. Ben mesela tecrübeli olması bakımından Uğur Dündar'ı tercih ederim. Ama başka birini istiyorsa ona da eyvallah." diyerek kendine ne kadar güvendiğini, karşı tarafa bahane üretecek koz vermek istemediğini kanıtladı. Çünkü 31 Mart seçimleri öncesi Turgay Güler'in İmamoğlu ile yaptığı mülakatta takındığı tavır en koyu AK Partilileri bile rahatsız etmişti. Güler'in yanlış tutumu İmamoğlu'na büyük bir mağduriyet fırsatı sunmuştu.

İmamoğlu ve destekçileri yine mağduriyet edebiyatı yapabilecekleri bir moderatörü ve TV kanalını istiyorlardı. Böylece tartışmada işler kötü giderse "Bize haksızlık yapıldı" diyecek bahaneleri olacaktı. Ama Yıldırım, bu kozu İmamoğlu'na vermedi, CHP'nin büyük destekçisi Uğur Dündar ismini öne sürerek "Ben deplasmanda maça çıkarım" diyerek CHP'lilerin ezberini bozdu.

Öyle ki, CHP'liler sosyal medyada "Kesin bunda bir iş var", "Tuzak kurdular, İmamoğlu katılmasa daha iyi olur" diye bir algı oluşturdular.

Dündar da başta moderatör olmaya hevesliydi ve kendisinin tercih edilmesine çok ama çok sevindi ama sonra ne olduysa oldu! Moderatörlüğüm üzerinden her iki adaya ve demokrasimize zarar verebilecek bir takım hazırlıklar yapıldığını görüyor ve bu sebeple 50 yıldır ödünsüz bağlı kaldığım evrensel yayıncılık ilkeleri gereği moderatörlük yapmama yönünde aldığım kararı kamuoyuna saygıyla arz ediyorum. Her iki adaya ve demokrasimize zarar verebilecek bir takım hazırlıklar yapıldığını ve bu sebeple moderatörlük yapmayacağını açıkladı.

Dündar, Halk TV'deki yayınları ve Sözcü'deki yazılarıyla tarafını çok önceden seçmişti. Ancak İmamoğlu'nu desteklemesine rağmen Dündar'ın sunacağı bir tartışmada tarafsız olacağına kimsenin şüphesiz yoktu.

Evet, Dündar ağzıyla kuş tutsa da her iki taraf eleştirecek bir şeyler bulacaktı ama bu zaten bu işin doğasında var. Dündar bu tarzı zorlu maçlara çok çıktı. Peki, Dündar başta çok hevesliydi neden vazgeçti?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dikey çekim diziler geliyor 23 Temmuz 2019 | 16 Okunma Çanakkale’de de Alman toplarını kullandık! 22 Temmuz 2019 | 181 Okunma Beach mafyası, CHP’li belediyeleri sever! 19 Temmuz 2019 | 113 Okunma Klavye muhalifleri yine üzüldü! 18 Temmuz 2019 | 74 Okunma Başkan tüp mü patladı? 17 Temmuz 2019 | 40 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar