Tuvaletten tweet yazması raslantı değil!

Tesla ve SpaceX'in CEO'su, dünyanın en zengin insanı Elon Musk, Twitter paylaşımlarının en az yarısını tuvaletten yaptığını söyledi. Neden böyle bir tercihte bulunduğunu ise "Bu bana teselli veriyor" diyerek...

Tesla ve SpaceX'in CEO'su, dünyanın en zengin insanı Elon Musk, Twitter paylaşımlarının en az yarısını tuvaletten yaptığını söyledi.
Neden böyle bir tercihte bulunduğunu ise "Bu bana teselli veriyor" diyerek açıkladı.

Demek ki, Musk, kripto para piyasasını karıştıran, Mars hayallerini anlatan tweet'lerin çoğunu tuvaletten paylaştı. "Ee adam o kadar yoğun ki, tweet atacak zamanı tuvalette buluyor" diyebilirsiniz.
Ben de "Tuvalet ile düşünme arasında derin bir bağ var" derim. Tuvalete banyoyu da ekleyebilirim. Tuvalette, banyoda insanların aklına parlak fikirler gelmesi tesadüf değil.

Psycho Cybernetics kitabının yazarı Dr. Maxwell Maltz bu durumu şöyle özetliyor:
"Bilinçaltınız gün boyunca, gece-gündüz sorunlarınızı çözmeye uğraşır. Fakat dikkatiniz dağınık olduğunda bilinçaltınız size sonuçları veremez. Tamamen soruna odaklanmanız gerekir. Sakin ve huzurlu bir anda cevabı alabilirsiniz. Tuvalette, özellikle duş alırken yakaladığınız rahatlık soruların cevabınızı bulmanıza yardımcı olur."
Eğer bir ofiste, iş yerinde bunaltıcı bir atmosfer varsa oraya yaratıcı fikir nadiren...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tuvaletten tweet yazması raslantı değil! 25 Kasım 2021 | 129 Okunma 5 dairesi var patlıcan kızartamıyor! 24 Kasım 2021 | 481 Okunma Adı gibi ‘Destan’sı bir dizi 23 Kasım 2021 | 124 Okunma Zengin ülkeler küresel ısınmanın zararını karşılamalı 13 Kasım 2021 | 30 Okunma Üniversite mezunlarına silah ruhsatı! 12 Kasım 2021 | 180 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar