‘Tuvalet terliği de gelse oyu basacağız’!

Sabah Gazetesi Yazarı Mevlüt Tezel'in bugünkü (09.05.2022)''‘Tuvalet terliği de gelse oyu basacağız’!'' başlıklı yazısı.

Yıllar sonra belediye seçimlerinde İstanbul'un AK Parti'den alınması başta CHP'liler olmak üzere muhalif cephede Ekrem İmamoğlu'nun yıldızını parlatmıştı.
İmamoğlu, İBB Başkanı olduğu günden beri Cumhurbaşkanlığı adaylığına oynuyordu. Sosyal medya siyaseti yapıyor ve insanların karda yollarda mahsur kaldığı gün bile İstanbul'un sorunlarıyla uğraşmıyor, İngiliz büyükelçisiyle balıkçıda adaylık stratejisi geliştiriyordu.
İmamoğlu, nasıl olsa CHP'liler bana oy verecek diye düşünüp hep sağ seçmene oynadı. Resmi bayramlarda Atatürkçü kimliğe bürünerek denge politikası uyguladı. Davası, ülküsü olan bir lider değil, yakaladığı siyasi rüzgârdan pragmatik sonuçlar çıkarmaya çalışan tipik bir politikacıydı.
Ve kendini olduğundan farklı gösteren bu denge politikası son Karadeniz turunda iflas etti! Üç büyüklerin şehrinin belediye başkanıydı ama bordo mavili kravat taktı. Fenerbahçe ve Koç grubu ile kavga etti. Koç da sarı lacivertli taraftarın futbola siyaset karıştıran Mesut Yılmaz'a oy vermediği hatırlatarak, "Umarım aynısı tekrarlanmaz" dedi. Ve İmamoğlu da dik duracağım diye FB Başkanı'nı taraftara şikayet etme hatasını yaptı.
Oysa CHP'liler "İBB Başkanı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İmamoğlu bütçeyi nereye harcıyor? 13 Mayıs 2022 | 203 Okunma Konut fiyatları nasıl düşecek? 12 Mayıs 2022 | 353 Okunma Konut fırsatçılarını tespit etmek çok basit 11 Mayıs 2022 | 155 Okunma Kurt siyasetçi rakiplerini tek tek oyun dışı bıraktı 10 Mayıs 2022 | 387 Okunma ‘Tuvalet terliği de gelse oyu basacağız’! 09 Mayıs 2022 | 617 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar