Tamer mi, Nihal mi haklı?

Altın Portakal'da En İyi Kadın Oyuncu Ödülü alan Nihal Yalçın konuşmasını uzatınca Tamer Karadağlı araya girip ödülü verdi. Yalçın, "Kim verdi ödülü, sus mu dediniz?" diyerek tepki...

Altın Portakal'da En İyi Kadın Oyuncu Ödülü alan Nihal Yalçın konuşmasını uzatınca Tamer Karadağlı araya girip ödülü verdi. Yalçın, "Kim verdi ödülü, sus mu dediniz?" diyerek tepki gösterdi. Karadağlı da "Rica ederim, ödülünüzle birlikte konuşun diye..." dedi. Ve bu olay çok tartışıldı.
Karadağlı'nın konuşmayı uzattığı için Yalçın'a kızdığı yüz mimiklerinden de anlaşılıyordu. Yani Karadağlı bir anlamda 'u' dönüş yaptı.
Ödül törenlerinde siyasi konuşma yapmak veya uzun bir teşekkür listesi okumak dünyada da tartışma konusu. Karadağlı ne olursa olsun konuşanın bir kadın ve sanatçı olduğunu hatırlayıp biraz daha sabredebilirdi. Ya da yaptığı davranışın arkasında durur, nedeni açıklayabilirdi.
Türkiye'deki ödül törenlerinde sanatçıların yaptığı siyasi konuşmaların temel sorunu çok sıkıcı olmaları. Yalçın da sıkıcıydı. Madem siyasi mesaj vereceksin o zaman buna çalış, esprili ol, gerçekten etkileyici konuş! Konuşmayı güzel örneklerle süsle!
Tabii etkileyici olmak için de inandırıcı olmanız gerekiyor. Ama bunların hiçbiri Yalçın'da yoktu! Karadağlı'ya zekice karşılık verip, az ama öz konuşsaydı gecenin yıldızı olabilirdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İngiltere’de raflara perde çekildi, Almanlar kuyrukta 25 Ekim 2021 | 251 Okunma Bursa büyük değişimi nasıl başardı? 23 Ekim 2021 | 104 Okunma Başkan Erdoğan yine haklı çıktı 21 Ekim 2021 | 262 Okunma Özlem Gürses yalancı çoban mı? 20 Ekim 2021 | 366 Okunma Ormanda şişe tehlikesi 19 Ekim 2021 | 88 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar