Tahıl anlaşmasını önemsiz göstermek!

Savaşan tarafları (Ukrayna-Rusya) İstanbul'da bir araya getir. Tahıl koridorunu oluştur. Anlaşmaları imzalat. Tahılı taşıyacak gemilerin güvenliğini üstlen. Sonra da birileri bu büyük başarıyı sosyal...

Savaşan tarafları (Ukrayna-Rusya) İstanbul'da bir araya getir. Tahıl koridorunu oluştur. Anlaşmaları imzalat.
Tahılı taşıyacak gemilerin güvenliğini üstlen. Sonra da birileri bu büyük başarıyı sosyal medyada ve medyada önemsizleştirsin!
Tahılın yükleneceği Odessa'da limana yakın askeri bir nokta füzelerle vurulunca da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çabaları boşa çıkacakmış gibi paylaşımlar yapılsın!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerinde olmak da zor!
Hâlâ imzalanan tahıl anlaşmasının öneminin farkında değiller!Ukrayna ve Rusya, Afrika'nın buğday ihtiyacının yüzde 40'ını sağlıyor.
Savaş nedeniyle Afrika'da 30 milyon ton gıda açığı ortaya çıktı. Bu, kıtada gıda fiyatlarında yüzde 40 artışa neden oldu.
Örneğin Nijerya'da makarna ve ekmek fiyatları yüzde 50'lere kadar arttı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tavuk kanatla 38 bin TL’lik şarap içilir mi? 06 Ağustos 2022 | 314 Okunma Ay yıldızlı forma mı NBA mi? 05 Ağustos 2022 | 75 Okunma Cem Yılmaz mı Ahu Yağtu mu haklı? 04 Ağustos 2022 | 195 Okunma Altı kedisi olan kızıma iş ve koca bulun! 03 Ağustos 2022 | 211 Okunma 120 vekili aynı uçağa bindirme fikri kimden çıktı? 02 Ağustos 2022 | 701 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar