Şimdi gördünüz mü büyük resmi?

ABD Başkanı Donald Trump, önceki gün yine Türkiye hakkında dengesiz tweet'ler paylaştı. Önce "Obama döneminde Kürtlerle değil, müttefikimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin can düşmanı olan PKK ile iş tuttuk" diyerek...

ABD Başkanı Donald Trump, önceki gün yine Türkiye hakkında dengesiz tweet'ler paylaştı.
Önce "Obama döneminde Kürtlerle değil, müttefikimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin can düşmanı olan PKK ile iş tuttuk" diyerek eski yönetimi suçladı. Suriye'den ABD askerlerini çekme kararı aldığını açıkladı. Bu karar, ordumuzun Suriye'deki işini kolaylaştıracak.
Sonra aynı Trump, Türkiye'yi tehdit etti iyi mi!
"Daha önce önemle belirttiğim gibi yine tekrar ediyorum:
Eğer Türkiye eşsiz bilgeliğim içinde sınırları aşma olarak değerlendireceğim bir şey yaparsa, daha önce yaptığım gibi Türkiye ekonomisi mahvedip yok edeceğim. Türkiye Avrupa ve diğerleri ile beraber olmalı, bekliyorum" diye tweet attı.

ELEŞTİRENLER ORADA MISINIZ?
Ben bu yazıyı yazarken Trump'tan bir son dakika açıklaması daha geldi:
"Suriye'de kimsenin tarafını tutmuyorum.
Erdoğan ile çok iyi bir ilişkimiz var.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'DAEŞ'liler sizin sorumluluğunuz' dedim..." Allah Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sabır versin. Trump gibi dengesiz, sabah başka, akşam başka konuşan bir başkanla Ortadoğu'yu ilgilendiren politikalar yürütmek, mayın tarlasında yürümek gibi bir şey.
Gelelim Trump'ın büyük itirafına. Döviz krizi yaşandığında "Türkiye'nin ekonomisine operasyon çekildi, dış güçler ekonomimizi batırmak için uğraşıyor" dediğimizde muhalif ekonomistler "Evet 'dıj güçler'! Tabii canım, ABD'nin oyunu bu" diye dalga geçtiler.
Ekonomide yaşanan tüm olumsuzluklardan hükümeti sorumlu tuttular. Onlara göre ABD hiçbir şey yapmıyordu, hükümet bahane üretiyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Korona festivali, karantina kahvaltısı... 28 Eylül 2020 | 63 Okunma Kazandığınız paranın hakkını verin! 25 Eylül 2020 | 153 Okunma Salvano Mustafa! 24 Eylül 2020 | 62 Okunma Rıdvan’ın FETÖmetresi mi var? 23 Eylül 2020 | 931 Okunma Turistik şehirler isyan etti! 22 Eylül 2020 | 46 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar