Sanatçılar neden Mehmetçiği desteklemiyor?

Sanatçıların memleket meselelerine duyarlı olmaları beklendiğinde akla ilk Cem Yılmaz geliyor. Ama Şahan Gökbakar, Yılmaz Erdoğan gibi askerimize destek mesajı yollamayan daha birçok sanatçı var! Onlar neden...

Sanatçıların memleket meselelerine duyarlı olmaları beklendiğinde akla ilk Cem Yılmaz geliyor. Ama Şahan Gökbakar, Yılmaz Erdoğan gibi askerimize destek mesajı yollamayan daha birçok sanatçı var! Onlar neden gündeme gelmiyorlar? Çok iyi ölü taklidi yapıyorlar da ondan!
Hadi Yılmaz Erdoğan'ın siyasi kimliği Mehmetçiğe destek vermeye pek müsait değil! O, siyasi konjonktür müsait olduğunda barış mektubu yazar!

CİHANGİR KORKUSU!
Peki, BKM ekibinin genelinin Barış Pınarı Harekatı'na sessiz kalmalarına ve askerimize destek vermemelerine ne demeli? Kobani'ye destek olmaya gelince pek gönüllüydüler! Film galalarında "Kobani'ye özgürlük" diyorlardı! Büşra Pekin, Altın Portakal'a göğsünde 'Kobane' yazılı çıkartma ile katılmıştı. Şimdi ay yıldızlı çıkartma takar mı dersiniz? Takmaz ama memleketin en ballı banka reklamlarında oynar!
Eskiden Türk solu vardı, şimdi ise sadece Kürt solu var! Eskiden solcu sanatçılar, Kıbrıs Barış Harekatı gibi milli meselelerde devletin yanında dururlardı, Altıncı Filo'yu denize döken öğrencilere destek olurlardı. Türk solu bitirilince muhalefet alanı tamamen PKK'ya kaldı!
PKK, hastalıklı gördüğü Türk solunu çok rahat kendine devşirdi. Bugün kendini solcu, muhalif gören birçok sanatçı, feodalizmden kurtulamamış, emperyalist ülkelerin terör taşeronluğunu yapan PKK'yı ve onun siyasi kolu HDP'yi destekliyorlar. Radikal Kürt milliyetçiliğinin Türk solunu esir alması gerçekten yaman çelişki! Bugün sanatçıların terörle mücadele eden Türk askerine içten, açıkça destek vermemesinin nedeni de solculuğun, muhalifliğin HDP ve PKK'nın tekelinde olması!
Tüm dünyada sanatçılar ister sağcı, ister solcu olsun, teröre karşı savaşan devleti destekler. Ama bizim sanatçılar, PKK ile savaşan askeri desteklemeye bile çekiniyorlar. Cihangir'de tepki görmekten korkuyorlar! Çünkü HDP-PKK sempatizanı değilsen Cihangir'den sana rol, proje çıkmaz!

***

Şahan da susuyor!

Ağaca, çevreye, köpeğe çok duyarlı olan Şahan Gökbakar da Barış Pınarı Harekatı'nda görev alan askerlerimize destek mesajı yayınlamadı!
Sinema yasasını çıkartmaya gelince el sıkma sırasına ilk o girmişti! Dolandırıldığında da parasını kurtarmak için devletten destek görmüştü!
Şahan da mı küçük hesaplar peşinde? 'Recep İvedik 6' filmi yakında vizyona girecek, aman şimdi bir tweet yazıp muhalifleri üzmeyeyim, kimseyle papaz olmayayım, ölü taklidi yapayım paramı kazanayım mı' diyor?
Yahu çok mu zor Türk askerinin yanında olduğunu söylemek? Yazıklar olsun hepinize!

***

Sende mi Brütüs?

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı "1974'te biz adına Barış Harekatı desek de bu bir savaştı ve akan da kandı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan, su değil kandır. Bu nedenle bir an önce diyalog ve diplomasinin devreye girmesi en büyük dileğimdir" dedi.
Akıncı, açıklamasının devamında da PKK ve YPG'ye karşı tek bir cümle kurmuyor!
Hadi başka ülkelerin Türkiye'yi kınamasını anlarım da, Yavru Vatan'ın cumhurbaşkanının böyle konuşması "Sen de mi Brütüs" dedirtiyor insana! Rahmetli Rauf Denktaş iyi ki bugünleri görmemiş!

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Macron’a Türkçe tweet yazdırmak... 21 Eylül 2020 | 118 Okunma Maske takmayana mezar kazma cezası 18 Eylül 2020 | 58 Okunma A Para 2 yılda referans kanal oldu 17 Eylül 2020 | 77 Okunma Gammazla ya da Korona ol! 16 Eylül 2020 | 45 Okunma Ünlülere denetim yok mu? 15 Eylül 2020 | 72 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar