Sabah Gazetesi Yazarı Mevlüt Tezel: ''Çöpten biber toplayan tantunici!''

İstanbul Kadıköy'de ünlü bir tantunicinin çöpe atılan yiyecekleri toplattığı görüntüler ifşa oldu. Medyaya düşen videoda işletme sahibinin "Müşteri tabağında, eline sürmüyor...

stanbul Kadıköy'de ünlü bir tantunicinin çöpe atılan yiyecekleri toplattığı görüntüler ifşa oldu. Medyaya düşen videoda işletme sahibinin "Müşteri tabağında, eline sürmüyor, ağzıyla ısırmıyor, tabakta kalıyor. Yıkayacağız koyacağız. Niye çöpe atalım?" dediği duyuluyor.
İşletme hakkında inceleme başlatılınca mekanın sahibi suçlamaları reddederek 'iftira' açıklaması yaptı: "Video tamamıyla gerçek dışıdır, iftiradır itibar etmeyin. Personelimizin yaptığı video montajdır."
Bir de pişkin pişkin karalama kampanyası, montaj diyor. Evet, CIA, MOSSAD, Bill Gates, İlluminaticilerin, dış güçlerin işi olabilir bu!
Yahu videoyu çeken zaten işletme sahibi!

Birçok işletmede o biberler kavanozda masada durur. Müşteriye sorarsınız, istemiyorsa tabağa koymazsın!
Beni asıl öfkelendiren patronun çöpten biberleri toplamayan çalışanlara kızıp haftalık izinlerini iptal etmesi. Yani yaptığı rezilliği mantıklı buluyor ve bu özgüvenle diğer şubelere de aynı talimatı veriyor.
Restoran, fast-food sektöründe çalışanlardan da bu tarz olaylar duyuyoruz. Bir de ifşa olmayan rezillikler var!
Dışarıda güvenmediğiniz bir yerde yemeyin! Bilmediğiniz bir yere gidiyorsanız internetteki yorumları okuyun. Ya da en basit testi uygulayın: Sipariş vermeden önce restoranın tuvaletine gidin. Eğer tuvalet hijyenik değilse, muhtemelen mutfak da değildir.

YA ÜNİVERSİTE SINAVINDA DENERLERSE?

Sakarya'da ehliyet sınavında üç kişinin maskelerinde gizli kamera, kulaklarında da 'böcek' adı verilen özel dinleme cihazı bulundu.
O kadar organize hazırlanmışlar ki, kopyacıların kulaklarında bulunan 'böcek' hastanede çıkartıldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Toplu taşımayı ucuzlatacak hamle 25 Mayıs 2022 | 134 Okunma Onlara var, bize yok mu? 24 Mayıs 2022 | 110 Okunma Cem Yılmaz’ın her işini sevmek zorunda mıyız? 23 Mayıs 2022 | 410 Okunma Yalaka sanatçı kimdir kim değildir? 21 Mayıs 2022 | 230 Okunma Benzer saldırı 2 farklı karar! 19 Mayıs 2022 | 114 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum