S-400’ler vazo olacakmış!

Rusya'dan alınan S-400 savunma sistemi ile ilgili en fantastik iddia Halk TV'de dile getirildi. Sözcü gazetesi yazarı Zeynep Gürcanlı, şöyle dedi:

"S-400 füzeleri asla bir Rus uçağını, füzesini vurmaz. O füze öyle bir füze ki, Suriye uçaklarını vurmayacak. Kimi vuracak, Yunan uçağını vuracak. Neden, çünkü NATO uçağı. Biz NATO üyesi bir ülke olarak NATO'ya karşı füze alıyoruz... O füzeleri vazo falan dekoratif amaçlı kullanacağız. Biz Amerikan uçağı kullanıyoruz. 15 Temmuz'da uçaklar bombaladı ya, bir darbe daha olursa biz kendi uçağımızı vuracağız o füzelerle. O yüzden o füzeleri Saray'ın etrafına kuracaklarını düşünüyorum."
Demek akıl tutulması böyle bir şey. Fazla NATO şakşakçılığı insanı bu hale getiriyor işte. Füzeler vazo olacak diyende akıl aramak hata aslında. Erdoğan, 'S-400 almayalım' dese bunlar alalım derler. Yeter ki, Erdoğan'a muhalefet olsun! İşte Türk solunun düştüğü acınası hal bu! 6. Filo askerlerini denize döken Deniz Gezmiş, bunları görse ne derdi acaba?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sanatçılar neden Mehmetçiği desteklemiyor? 14 Ekim 2019 | 325 Okunma Mevzubahis vatansa, sanatçı ölü taklidi yapamaz! 12 Ekim 2019 | 7 Okunma Savaş değil terörist imhası 11 Ekim 2019 | 121 Okunma Ekonomiyi çökertmeye çalışan gizli bir takvim mi var? 10 Ekim 2019 | 62 Okunma Şimdi gördünüz mü büyük resmi? 09 Ekim 2019 | 47 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar