Ot sucuk fırsatçılığı!

İstanbul'un 39 ilçesinden sucuklar toplanarak laboratuvar ortamında incelendi. Denetçiler, hayvansal hücre kullanılmadan yalnızca ot ile üretilmiş hileli sucukları tespit etti. Gıda Laboratuvarları Başkan...

İstanbul'un 39 ilçesinden sucuklar toplanarak laboratuvar ortamında incelendi.
Denetçiler, hayvansal hücre kullanılmadan yalnızca ot ile üretilmiş hileli sucukları tespit etti.
Gıda Laboratuvarları Başkan Yardımcısı Selman B. Orhan, soya unu, tuz, tatlandırıcı ile üretilmiş sucuğa et tadı verildiğini açıkladı:
"Çok gelişmiş teknolojiler var. Soya ununa tuz, tatlandırıcı kattığınızda et yediğinizi sanıyorsunuz. Bunun yakalanması çok zor. Protein oranı olarak baktığınızda yüzde 22 protein var ama önemli olan o proteinin bitkisel mi hayvansal mı olduğu. Et yerine ot yiyoruz."
Buna da şükür! Sucuğun içinde et yerine ot varsa yine iyi!
At, eşek eti, tavuk bacağı ya da başka şeyler de olabilirdi ki, daha önce sucuklarda bu maddelere çok rastlandı.Demek ki, fırsatçılar etin fiyatı artınca 'yapay sucuk' üretmişler!
Israrla yapay ete geçilmesini savunan Bill Gates'e bu 'ot sucuk'lardan tattırmak gerek.
Belki de hiç etin olmadığı bir dünya...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni pandemide kurallara uyulur mu? 05 Haziran 2023 | 93 Okunma İsveç, Kılıçdaroğlu ile pazarlık masasına otursaydı... 03 Haziran 2023 | 170 Okunma Sigara molası işten kaytarmak mı? 02 Haziran 2023 | 188 Okunma Vatana hayırlı olsun bile demediler! 01 Haziran 2023 | 190 Okunma Aziz Nesin bu duruma ne derdi? 31 Mayıs 2023 | 267 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar