Osmanlı rüyası

ABD'nin Paterson şehrine, ilk kez Türk kökenli bir emniyet müdürü; İbrahim Mike Baycora atandı. Eskişehir'de doğan Baycora, küçük yaşta Amerika'ya gitti. New Jersey Rutgers Üniversitesi'nde kimya mühendisliği alanında diploma alan Baycora, 1988 yılında Paterson Polis Teşkilatı'na katıldı.

İki çocuk babası Baycora, 32 yıldır görev yaptığı Paterson Emniyeti'nin şimdi müdürü oldu.
Törende bir konuşma yapan Paterson Belediye Başkanı Andre Sayegh, "Baycora, bir Amerikan rüyasıdır, bugün geldiği konuma kendi çabası ile gelmiştir. Bu Paterson'ın zaferidir, Amerika'yı evi bilen göçmenlerin zaferidir" dedi.
Baycora, Kur'an-ı Kerim'e el basarak yemin etti. Baycora, törenin sonunda Türkçe yapılan duanın ardından tebrikleri kabul etti.
Bu töreni kıskanmadım dersem yalan olur. ABD'de isteyen İncil'e, isteyen Kur'an- Kerim'e el basarak göreve başlıyor, istediği duayı ediyor. ABD'de mahkemelerde de durum aynı.

LAİKLİK ELDEN GİDİYEAH!
Baycora, Türkiye'de Kur'an-ı Kerim'e el basarak yemin etseydi; Kemalist'ler, ultra laikler "Laiklik elden gidiyeah" diye ortalığı ayağa kaldırırdı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Daha önce neredeydiniz? 17 Şubat 2020 | 77 Okunma Krizi fırsata mı çevirdi? 14 Şubat 2020 | 113 Okunma Heybeli’de her gece mehtaba çıkarken halkçısınız 13 Şubat 2020 | 53 Okunma Kadir’in cezasına sosyal medya mı karar verecek? 12 Şubat 2020 | 187 Okunma Müge doğru olanı mı yaptı? 11 Şubat 2020 | 142 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar