Nükleer tehlike Çernobil’den yakın!

Eski CIA Başkanı David Petraeus, Rusya'nın Ukrayna'da nükleer bir saldırı gerçekleştirmesi halinde ABD ve müttefiklerinin buna Ukrayna'daki ve Karadeniz'deki Rus güçlerini imha ederek karşılık vereceğini söyledi. ...

Eski CIA Başkanı David Petraeus, Rusya'nın Ukrayna'da nükleer bir saldırı gerçekleştirmesi halinde ABD ve müttefiklerinin buna Ukrayna'daki ve Karadeniz'deki Rus güçlerini imha ederek karşılık vereceğini söyledi.
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, nükleer felaket olasılığına karşı Ukrayna'ya 5 milyon doz iyot gönderdiklerini açıkladı. Rus saldırıları sırasında bir nükleer santralin zarar görmesinden korkuluyor.
Dinyeper Nehri'nin kıyısında bulunan Zaporijya Nükleer santrali geçtiğimiz mart ayında Rusların eline geçerken eğitim binası vurulmuş ve yangın çıkmıştı.
Neyse ki korkulan olmamıştı!
Şimdi ise Rus kaynaklarına göre nükleer felaket tehdidi, Ukrayna ordusunun uzun süredir Zaporijya'daki santrale saldırılar düzenlemesinden kaynaklanıyor.Kuzey Akım boru hatlarını kimin patlattığı hâlâ tartışılıyorken eski CIA Başkanı'nın nükleer tehdit açıklaması ve Ukrayna'ya 5 milyon doz iyot gönderilmesi, zamanlama açısından manidar.
...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sahte diplomalı kaç çalışan var? 28 Kasım 2022 | 231 Okunma Müzik yasağı doğru mu? 26 Kasım 2022 | 71 Okunma Üroloji hastasına 2025 yılına randevu! 25 Kasım 2022 | 235 Okunma Düzce depremde nasıl başarılı oldu? 24 Kasım 2022 | 133 Okunma Enflasyon bahane mi? 23 Kasım 2022 | 127 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar