Neden daha çok çocuk yapmalıyız?

Pazartesi günkü yazımda "En azından bir sağlık sorunu yoksa gelir düzeyi yüksek olmasına rağmen çocuk yapmayanlardan daha çok vergi alınmalı!" diye yazdım, sosyal medyada kıyamet koptu.

Yazının tepki çekeceğini biliyordum, linç edildik. Olsun lince alışkınız, 'ölü taklidi yapan' yazarlar gibi fikir mücadelesinden kaçmayız!
İyi ki linç edildim, yazı Türkiye'de en çok okunan yazılardan biri oldu, Twitter'da TT oldu. Ve sonuçta Türkiye'de nüfusun hızla yaşlanması gibi hayati bir konu gündeme geldi.
Özellikle sosyal medyadaki muhalif tayfa, yazımda maddi durumu iyi olmasına rağmen 'dolce vita' hayat sürüp çocuk yapmayanları eleştirdiğim bölüme tepki gösterdiler. Çünkü internet siteleri, bu bölümü cımbızlayıp yazıyı servis etti. Yok mu böyle insanlar? Geliri iyi, lüks arabası, evi var, bayramda seyranda Avrupa'da tatil yapıyor ama çocuk bakmak yerine kediköpek bakıyor. Almanya'da da tartışmalar bu örnek üzerinden yürüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Düğün konvoyu F1 pisti’nde yapılsın 23 Ekim 2020 | 20 Okunma İmamoğlu’nu eleştirmek için 2023’ü mü bekleyeceğiz? 22 Ekim 2020 | 356 Okunma Taksim’i hafızalardan silme ve rant projesi 21 Ekim 2020 | 336 Okunma Otopark vaatleri neydi? Nasıl devam ediyor? 20 Ekim 2020 | 196 Okunma Berlin döneri daha mı iyi? 19 Ekim 2020 | 172 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar