Ne yaptın sen Celal Hoca?

Prof. Dr. Celal Şengör'ün sosyal medyada paylaşılan son videosunda bir öğrencisini taciz ettiği düşünülen şu skandal konuşma ortaya çıktı: "Yanımda duruyor. O kadar kızdırdı ki, Saniye'nin...

Prof. Dr. Celal Şengör'ün sosyal medyada paylaşılan son videosunda bir öğrencisini taciz ettiği düşünülen şu skandal konuşma ortaya çıktı:
"Yanımda duruyor. O kadar kızdırdı ki, Saniye'nin eteğini kaldırdım, kıçına bir tokat attım. Bu, dehşete düştü. Baktım böyle, bakıyor bana. 'Bana bak, baban bunu yaptı mı?' dedim. 'Babam bile böyle bir şey yapmadı' dedi. 'Hah' dedim, 'Eksik kalmış şimdi tamamlandı."
Galiba Şengör'e göre bu davranış cinsel taciz değil, terbiye etmek! Ama dünyanın birçok yerinde bu davranış tacize girer!
Saniye kim? Şengör ile olan samimiyeti ne derecede? Saniye bu olaydan sonra şikayette bulundu mu? Bilmiyoruz. Bulunsaydı haber olur duyardık herhalde!
Bazıları "Saniye şikayette bulunmadıysa bize ne" diyor. Gerçekten karışık bir mevzu.
Belki de Şengör'ün Saniye ile arası fazla laubali davranışlarda bulunacak kadar iyiydi. Ama hocanın kendisi "Saniye dehşete düştü" diyor!
Şimdi kadın dernekleri, feministler Şengör'ün kellesini, İTÜ'den atılmasını istiyorlar. Ancak olayın nerede geçtiğini bilmiyoruz. Videoda kısa bir konuşma var. O konuşmanın öncesinde ve sonrasında Şengör'ün ne dediğini de bilmiyoruz.
Hatırlarsınız; Hülya...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Koşun tartışma var: Süpermen’i biseksüel yaptılar! 14 Ekim 2021 | 64 Okunma Kuntz’u bir ayda Türk yaptık 13 Ekim 2021 | 106 Okunma Tavlacı dayılar haklı mı çıktı? 12 Ekim 2021 | 200 Okunma Tamer mi, Nihal mi haklı? 11 Ekim 2021 | 611 Okunma Mehmet Ali’nin yaptığı DM’den yürümek mi, taciz mi? 09 Ekim 2021 | 98 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar