Ne yapacaklarını şaşırdılar!

İsviçre elektriğinin yüzde 60'ını hidroelektrik santrallerinden sağlıyor. Ancak ülkenin enerji gücünün büyük kısmı Fransa ve Almanya'dan geliyor ve bu yıl arz kısıtlı. İsviçre...

İsviçre elektriğinin yüzde 60'ını hidroelektrik santrallerinden sağlıyor. Ancak ülkenin enerji gücünün büyük kısmı Fransa ve Almanya'dan geliyor ve bu yıl arz kısıtlı.
İsviçre hükümeti, önümüzdeki aylarda elektrik kesintisinden korktuğu için acil durum planının bir parçası olarak elektrikli araçları yasaklama tedbirini gündemine aldı.
Ülkede 'Kesinlikle gerekli yolculuklar' dışında elektrikli araç kullanımın yasaklanma ihtimali yüksek.Oysa İsviçre 2030'da benzinli ve dizel araç satışını tamamen yasaklama kararı almıştı.
Avrupa'nın genelinde enerji krizi var. Nükleer enerji ve kömürden de vazgeçmişlerdi. Rusya doğalgazı kesince şimdi kapatılan kömür madenleri ve nükleer santraller birer birer açılıyor.
Ne yapacaklarını şaşırdılar!
Tek bir ülke doğalgazı kesince Avrupa'nın planları altüst oluyorsa, dünya genelinde de elektrikli araçlara geçişte acele ediliyor demektir.
Umarım gelecekte ülkemizde İklim değişikliği lobisinin baskısıyla...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bunun adı mucize 08 Şubat 2023 | 77 Okunma Şimdi birlik olma kenetlenme zamanı 07 Şubat 2023 | 67 Okunma Köpeklere reflektör takmak doğru mu? 30 Ocak 2023 | 286 Okunma Akıllı tepe lambası işe yarar mı? 28 Ocak 2023 | 397 Okunma Ekran bağımlılığına 7 çözüm 27 Ocak 2023 | 209 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar