Müzik yasağı doğru mu?

Valilik kararıyla artık İstiklal Caddesi'nde işletmeler caddeye masa, sandalye koyamayacak. Stant açmak yasak. Sokak müzisyenliği, hanutçuluk gibi faaliyetlere de izin verilmeyecek. Bazıları bu yasaklar için "İstiklal Caddesi'nin...

Valilik kararıyla artık İstiklal Caddesi'nde işletmeler caddeye masa, sandalye koyamayacak. Stant açmak yasak. Sokak müzisyenliği, hanutçuluk gibi faaliyetlere de izin verilmeyecek.
Bazıları bu yasaklar için "İstiklal Caddesi'nin ruhunu öldürüyorsunuz", "İyi bari caddeyi komple kapatın" gibi yorumlar yapmış.
Bence bu kararlar, son bombalı saldırıdan sonra alınmış yerinde tedbirler. Türkiye'yi karıştırmak, güvensiz bir ortam yaratmak ve insanlarda korku oluşturmak adına başka saldırılar da olabilir!
İnsan hayatı her şeyden daha önemli.En çok müzik yasağı tartışma yarattı. Yolum sık sık İstiklal Caddesi'ne düşüyor. Bence son yıllarda İstiklal Caddesi'nde müzik adı altında gürültü kirliliği yapılıyordu. Büyük gruplar halinde halay çekenler oluyordu.
Yürüyecek yer kalmıyordu. Belirli gruplar adeta Beyoğlu'nu parsellemişti.
Böyle kalabalık ortamların teröristlerin en sevdiği alanlar olduğunu unutmayalım!
Ayrıca bu yasaklar sürekli...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Köpeklere reflektör takmak doğru mu? 30 Ocak 2023 | 283 Okunma Akıllı tepe lambası işe yarar mı? 28 Ocak 2023 | 395 Okunma Ekran bağımlılığına 7 çözüm 27 Ocak 2023 | 209 Okunma En çok abartılan filmler 26 Ocak 2023 | 673 Okunma O kulak ne çok çekilirdi! 25 Ocak 2023 | 64 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar