Mevzubahis vatansa, sanatçı ölü taklidi yapamaz!

Birçok sanatçının Barış Pınarı Harekâtı'na destek olmamaları, sessiz kalmaları halkımızın tepkisini çekti. Tepkiler artınca bazıları daha sonra bağış yaptığını...

Birçok sanatçının Barış Pınarı Harekâtı'na destek olmamaları, sessiz kalmaları halkımızın tepkisini çekti. Tepkiler artınca bazıları daha sonra bağış yaptığını, konser iptal ettiğini açıkladı.

Hâlbuki mevzu; konser iptal etmek ya da bağışta bulunmak değildi! İçten, samimi destekte bulunmaktı sadece!

Beni fark etmesinler diye ölü taklidi yapmıyor muydun? Üç gün sustuktan sonra göstermelik tweet yazsan neye yarar?

"İsteyen susar, isteyen konuşur... Zorla mı konuşturacaksınız?" diye yazıp sessizliğe gömülmüş sanatçıları destekleyen köşe yazarları da oldu.

Elbette vatana bağlılığın tek ölçüsü tweet yazmak değil. Zaten bu tweet'lerin çoğu klişe oluyor. Hele yalakalık yapan tayfanın tweet'leri hiç çekilmiyor!

Barış Pınar Harekâtı'nın başarılı olması sanatçıların yazacağı destek tweet'lerine de bağlı değil. Ama bu zor günlerde halkımızın, sanatçılardan biraz destek beklemeleri bile kabahat oluyor ya işte bu insanı üzüyor!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İyi ki doğdun ‘Fight Club’ 18 Ekim 2019 | 30 Okunma Türk’ün Türk’ten başka dostu yok mu? 17 Ekim 2019 | 87 Okunma A Haber’e itibar suikastı yapılıyor 16 Ekim 2019 | 140 Okunma Onlar da sanatçı! 15 Ekim 2019 | 161 Okunma Sanatçılar neden Mehmetçiği desteklemiyor? 14 Ekim 2019 | 337 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar