Marketlerden sonra sıra araç stokçularında!

Fiyatı her geçen gün artan araç piyasasının arkasından saklambaç oyunu çıktı. Bayi, galeri ve filo şirketleri satışı yavaşlatarak arzı düşürüyor. Çip krizi ve kurdaki harekete...

Fiyatı her geçen gün artan araç piyasasının arkasından saklambaç oyunu çıktı. Bayi, galeri ve filo şirketleri satışı yavaşlatarak arzı düşürüyor. Çip krizi ve kurdaki harekete arz eksikliği eklenince fiyat tırmanıyor!
Bu saklambaç oyununu Sabah'tan Betül Alakent'in haberiyle öğrendik: "Bayi gelen aracın ÖTV'sini yatırıyor ve plaka alıyor. Plaka takılan araç ikinci ele düşer. Böylece sıfır km araçta ikinci el piyasası oluşuyor. Bunu da galeri üzerinden satışa sunuyor. Bayinin sitesinde örneğin o aracın fiyatı 250 bin TL ama piyasada yok. İkinci ele düşen sıfır km araç ise 300 bin TL'den satılıyor. Müşterinin de acil ihtiyacı olduğu için alıyor."
Betül haberinde aslında stokçuların konumunu da verdi: İSTOÇ'un altı sıfır otomobil dolu!
Vadi İstanbul ve Maslak plazalarının bazılarının otoparklarının da sıfır araç dolu olduğu söyleniyor. Hatta stokçular stoklayacak yer bulamayınca AVM'lerin otoparklarına sıfır araçları park ediyorlarmış. Sadece oto galeriler değil, tüm AVM, rezidans otoparkları kontrol edilmeli.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İmamoğlu, büyükelçiye neyin sözünü verdi? 27 Ocak 2022 | 250 Okunma Dilenciye inanırsan… 24 Ocak 2022 | 144 Okunma Hırsız cesareti 22 Ocak 2022 | 160 Okunma Bir kadeh benzin alır mısınız? 21 Ocak 2022 | 140 Okunma Kovid-19 boyu kısaltıyor mu? 20 Ocak 2022 | 144 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar