Marketler pazar günü kapanacak mı?

Bir sanal market sitesi genel müdürü olan Yavuz Altun şöyle konuşmuş: "Küçük esnaf da nefes almalı. Aksi halde yaşama şansları kalmayacak. Pazar günü zincir marketler kapalı olursa tüketiciler bakkallara...

Bir sanal market sitesi genel müdürü olan Yavuz Altun şöyle konuşmuş:
"Küçük esnaf da nefes almalı. Aksi halde yaşama şansları kalmayacak. Pazar günü zincir marketler kapalı olursa tüketiciler bakkallara gider. Bu, ekonominin gidişatı için oldukça önemli" demiş.
Bu uygulamaya sanal marketler de dahil olsun mu Altun Bey? Madem küçük esnafı bu kadar düşünüyorsunuz sanal marketler de kapalı olsun!
Daha önce de defalarca bu öneri yapıldı. Marketin sanalı da gerçeği de kapalı olsa da pek bir şeyin değişeceğini düşünmüyorum.
Kişisel fikrim şu; vatandaş küçük ihtiyaçlarını karşılamak dışında bakkala gitmez. Ya cumartesi günü büyük alışverişini marketten yapar ya da pazartesi gününü bekler.
Elbette küçük esnaf ve bakkallar da kazansın. Ama Türkiye'de bakkaldan alışveriş yapma devri çoktan kapandı. Bu devir teslimde daha market zincirleri hayatımızda yokken kafasına göre fiyat belirleyen bakkalların büyük etkisi oldu.
Hâlâ da öyle! Basit bir örnek; zincir marketten 8 liraya aldığım tanınmış bir markanın 5 litrelik suyu bizim köşedeki bakkalda 14 lira! Bunun gibi birçok örnek var!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Efharisto poli file (çok teşekkürler komşu/dostum) 09 Şubat 2023 | 91 Okunma Bunun adı mucize 08 Şubat 2023 | 92 Okunma Şimdi birlik olma kenetlenme zamanı 07 Şubat 2023 | 70 Okunma Köpeklere reflektör takmak doğru mu? 30 Ocak 2023 | 287 Okunma Akıllı tepe lambası işe yarar mı? 28 Ocak 2023 | 398 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar