Koşun tartışma var: Süpermen’i biseksüel yaptılar!

Ünlü çizgi roman şirketi DC Comics, Clark Kent'in (Süpermen) oğlu yeni Süpermen Jon Kent'in biseksüel olacağını açıkladı. 9 Kasım'da raflardaki yerini alacak 'Superman: Son of Kal-El' adlı hikayede Jon Kent; LGBT...

Ünlü çizgi roman şirketi DC Comics, Clark Kent'in (Süpermen) oğlu yeni Süpermen Jon Kent'in biseksüel olacağını açıkladı. 9 Kasım'da raflardaki yerini alacak 'Superman: Son of Kal-El' adlı hikayede Jon Kent; LGBT hakları, göçmenlik, iklim değişikliği gibi çağımızın konularıyla uğraşırken, erkek gazeteci Jay Nakamura ile romantik ilişki yaşayacak.
Sakızlı, pembe paspaslı, gözlüklü yazar Nakamura, ilk olarak serinin üçüncü sayısında, yeni görevinde zorlanan Kent'in dayanabileceği bir omuz olarak ortaya çıkmıştı.
Beşinci sayısında, Kent, Nakamura'ya ilgi duymaya başlamıştı. 9 Kasım'da bu ilgi aşka dönüşecek.
Öte yandan geçtiğimiz ağustos ayında da Batman çizgi romanlarındaki Robin karakteri biseksüel olarak okuyucuların karşısına çıktı. 'Aquaman' da bu yazın başlarında eşcinsel süper kahramanı tanıttı ama hiçbiri Süpermen'in oğlu kadar tartışma yaratmadı. DC Comics, kartlarını açtı, artık süper kahramanlarından bazıları eşcinsel ya da biseksüel olacak. Bu değişiklik yakın zamanda DC Comics'in kahramanlarının film ve dizilerine de yansıyacak. Bu çok radikal bir hamle.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ajda Pekkan mirasını kedilere mi bırakacak? 15 Ekim 2021 | 82 Okunma Koşun tartışma var: Süpermen’i biseksüel yaptılar! 14 Ekim 2021 | 68 Okunma Kuntz’u bir ayda Türk yaptık 13 Ekim 2021 | 109 Okunma Tavlacı dayılar haklı mı çıktı? 12 Ekim 2021 | 202 Okunma Tamer mi, Nihal mi haklı? 11 Ekim 2021 | 613 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar