Köpeklere reflektör takmak doğru mu?

Aksaray'da valilik kararıyla jandarma ekipleri trafik kazalarının önlenmesi için sokak köpeklerine geceleri görünmelerini sağlayan reflektif (yansıtıcı) şerit taktı. Dünyada böyle bir uygulama var mı bilmiyorum...

Aksaray'da valilik kararıyla jandarma ekipleri trafik kazalarının önlenmesi için sokak köpeklerine geceleri görünmelerini sağlayan reflektif (yansıtıcı) şerit taktı.
Dünyada böyle bir uygulama var mı bilmiyorum ama tartışmalı bir yöntem bu.
Özellikle gece oluşabilecek trafik kazalarının önlenmesinde katkı sağlayabilir. Hem köpeklerin hayatı kurtulur hem de araç sürücülerin. Ayrıca araçlarda oluşacak hasarın da önüne geçilebilir.
Ama bir de şu var; gece Aksaray'da araç kullanıyorsunuz ve karşınızda birden bir ışık beliriyor. Ama bu araç ışığı değil çünkü yerden 40-50 santim yüksekte!
Böyle bir durumda ne yapardınız? Eğer aracın hızı yüksekse, sürücüler paniğe kapılırsa direksiyon kırıp yoldan çıkabilir!
Ya çocuklar gece ışıklı tasmalı köpek gördüğünde kaçmaya başlarsa ve köpekler de kovalarsa ne olacak?
Daha yeni Adana'da bir çocuk köpekten kaçarken yola fırladı ve hayatını kaybetti!STOP LAMBASI!
Normalde...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hükümeti en son eleştireceğiniz alan! 27 Mart 2023 | 202 Okunma Bursa, milli takıma ihanet eder mi? 25 Mart 2023 | 145 Okunma Altılı Masa da hükümete mi güveniyor? 24 Mart 2023 | 84 Okunma Devlet destekli çöpçatanlık! 23 Mart 2023 | 172 Okunma Negatif başlık neden çok tıklanıyor? 22 Mart 2023 | 117 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar