Kirpiler eşlerine nasıl yaklaşır?

Mersin'deki bir nikâh töreni videosu sosyal medyada gündem oldu. Nikâh memuru Dilek Yörük sanki bir TEDX Konuşması'na hazırlanmış gibi evlenen çifte müthiş tavsiyelerde bulundu. Damat ve gelin bir ara donup kaldı....

Mersin'deki bir nikâh töreni videosu sosyal medyada gündem oldu. Nikâh memuru Dilek Yörük sanki bir TEDX Konuşması'na hazırlanmış gibi evlenen çifte müthiş tavsiyelerde bulundu. Damat ve gelin bir ara donup kaldı. Evlilikte yapılan hataları özetleyen o harika konuşmayı maddelere ayırdım. İşte o konuşma:
Evliliklerinizi başkalarının evlilikleriyle kıyaslamayın, peri masallarına aldanmayın çünkü gerçek değil, mükemmeli aramayın, hiçbirimiz mükemmel değiliz.
Birbirinizin geçmişini sorgulamayın, adı üstünde geçmiş.
Eşinizin sizin zihninizi okumasını beklemeyin, maalesef bunu hiç kimse yapamıyor. İstediğiniz ya da istemediğiniz her şeyi açık açık söyleyin, konuşarak her şeyin çözülebileceğine inananlardanım.
Birbirinize yaşam alanı bırakın, evlendiniz diye her şeyi birlikte yapmak zorunda değilsiniz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hırsız cesareti 22 Ocak 2022 | 147 Okunma Bir kadeh benzin alır mısınız? 21 Ocak 2022 | 135 Okunma Kovid-19 boyu kısaltıyor mu? 20 Ocak 2022 | 141 Okunma Eve giren hırsıza çay mı demleyelim? 19 Ocak 2022 | 352 Okunma İmamoğlu 3 temmuz FETÖ kumpasını savundu mu? 18 Ocak 2022 | 391 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar