Kılıçdaroğlu’nun müzik listesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sevgili gençler, arkadaşlarım bilir; benim uzun yol müzik listem vardır. Paylaşıyorum, çok eleştirmeyin ama :) Özellikle de K-Pop fandomlarından çekiniyorum...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sevgili gençler, arkadaşlarım bilir; benim uzun yol müzik listem vardır. Paylaşıyorum, çok eleştirmeyin ama :) Özellikle de K-Pop fandomlarından çekiniyorum, bilesiniz..." diye tweet yazıp, Spotify listesini paylaştı.
Listede Ahmet Kaya'nın 'Yorgun Demokrat', Zülfü Livaneli'nin 'Yiğidim Aslanım', Ali Asker'in 'Metris'in Önü', Selda Bağcan'ın 'Magusa Limanı', Cengiz Özkan'ın 'Munzur Dağı' gibi solcu şarkıları ön plana çıkıyor.
Tabii tüm Türkiye'yi kucaklamak lazım! Cem Karaca, Aşık Veysel, Sezen Aksu, Müzeyyen Senar şarkıları da listede var. Gençlere de Cem Adrian'ın 'Sen Gel Diyorsun' ve Norm Ender'in 'Kara Toprak' şarkılarıyla göz kırpılmış.
Zevkler ve renkler tartışılmaz elbette ama bu liste bana samimi gelmedi. Müzik listeleri genelde belli bir ruh haline, ortama ve tarza göre hazırlanır. Eğlenmek istiyorsan eğlenceli şarkılar, kafa dinlemek istiyorsan enstrümantal müzik listeleri hazırlanır. Ya da metal müzik tutkunusunuzdur, sevdiğiniz grupları bir araya getirirsiniz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tesadüfün böylesi! 27 Ekim 2021 | 32 Okunma Cem Garipoğlu’nun mezarı açılsın mı? 26 Ekim 2021 | 411 Okunma İngiltere’de raflara perde çekildi, Almanlar kuyrukta 25 Ekim 2021 | 260 Okunma Bursa büyük değişimi nasıl başardı? 23 Ekim 2021 | 105 Okunma Başkan Erdoğan yine haklı çıktı 21 Ekim 2021 | 262 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar