İstanbul’un trafik çilesi nasıl biter?

İstanbul'da yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte trafiğin artacağı bekleniyordu. Bir de yağmur eklenince İstanbul'da trafik felç oldu. Ekrem İmamoğlu, sosyal medyaya düşen görüntüleri izledi mi...

İstanbul'da yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte trafiğin artacağı bekleniyordu. Bir de yağmur eklenince İstanbul'da trafik felç oldu. Ekrem İmamoğlu, sosyal medyaya düşen görüntüleri izledi mi acaba?
Zincirlikuyu'da duraklarda bekleyen vatandaşlar, otobüs bulamadı. Otobüs ve metrobüs duraklarında yoğun kalabalıklar oluştu. Bakımı yapılmayan metrobüslerin, Zeytinburnu'ndan Bahçelievler'e kadar kuyruk oluşturduğu görüldü. Demek ki, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 6 Eylül kaosu için yeterince hazırlık yapmamış.

Bu yoğun günlerde toplu taşımayı ücretsiz yapmak da fayda etmiyor. Zaten okullar açılmadan önce de, pandemiden önce de trafik sorunu vardı. Yıllardır İstanbullunun trafik çilesine çözüm bulunamadı!
Açılan yeni köprüler, yeraltı tünelleri, tüp geçitler, metro hatları vs. ya yetmiyor ya da en çok fayda sağlanacak şekilde kullanılmıyor.
İstanbul'da toplam araç sayısı 4 milyon 474 bin 536. Bu trafiğe kayıtlı bir de...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne yaptın sen Celal Hoca? 18 Eylül 2021 | 133 Okunma Trafiği çözecekti daha kötü oldu 17 Eylül 2021 | 108 Okunma Kılıçdaroğlu’nun müzik listesi 16 Eylül 2021 | 147 Okunma ‘Devlet bize çocuğu gibi bakıyor’ 15 Eylül 2021 | 65 Okunma James Come to Turkey 14 Eylül 2021 | 39 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar