İstanbul sivrisineklere teslim edildi!

İstanbul'da sivrisinek ısırığı nedeniyle hastanelere başvuranların sayısında artış yaşanıyor. Hastaneye gelenler, şişlik ve dayanılmaz kaşıntıları olduğunu belirtiyor. DHA'ya konuşan...

İstanbul'da sivrisinek ısırığı nedeniyle hastanelere başvuranların sayısında artış yaşanıyor. Hastaneye gelenler, şişlik ve dayanılmaz kaşıntıları olduğunu belirtiyor.
DHA'ya konuşan Doç. Dr. Zekai Kutlubay, "Son zamanlarda bazı sivrisinek cinsleri de değişmeye başladı. En çok görülen 'Aedes' cinsi dediğimiz sivrisinekler, saldırgan bir tür. Bu sineklerin özelliği ısırdıkları yerde, kabarcık meydana getirebiliyorlar. Kaşıntı oluyor, özellikle çocuklarda böyle reaksiyonlar meydana geliyor. Yaralar ve şişmeler oluşuyor" diyor.Gerçekten de sivrisinekler de değişti! Eskiden ısırılan yere kolonya sürerdiniz bir süre sonra acısı geçerdi. Şimdi ısırılan yer kaşımasanız bile şişiyor ve yara oluyor.
Haberle ilgili yorumlarda bile insanlar şöyle isyan ediyor:
■ "Özellikle ayak bileği ve bacaklarda büyük şişlikler bırakarak sokan sivrisinek popülasyonunda ciddi bir artış var. Bu sene sahiller ve İstanbul kâbus gibi."
■ "Yemin ederim bugün...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan Nobel’i hak etmiyor mu? 24 Eylül 2022 | 59 Okunma Ruslar da Türkiye’ye kaçıyor! 23 Eylül 2022 | 97 Okunma Oktay Kaynarca kendini adamış! 22 Eylül 2022 | 382 Okunma Palamut fırsatçılığı! 21 Eylül 2022 | 305 Okunma Pizzacı skandalı! 20 Eylül 2022 | 372 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar