İnsan bir kere ölür

15 Temmuz darbe girişimi sırasında halkın gösterdiği şanlı direnişle ilgili birçok etkileyici video internette dolaşıyor. Bu video görüntüleri, FETÖ'nün emrindeki hain askerlere, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde Türk halkının nasıl kahramanca dur dediğinin gerçek kanıtları.

Bu görüntüler arasında beni en çok etkileyen iki olay vardı. Birincisi; 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde FETÖ'cü hainlere karşı mücadele eden bir polisin, vatandaşa zarar gelmesini istemediği anlarda "Canıma güveniyorum, ben geçer giderim diyen varsa buyursun..." diyordu. Ve bir vatandaş çıkıyor "Ben geçerim ağabey. Arkadaşlar haydi. İnsan bir kere ölür, adam gibi ölür.

Ben ölmeye hazırım, gelsinler" diyor ve yürüyordu.
Diğer görüntüde ise bir muhabir kurşunların altında haber sunarken "Halk da korku içerisinde yere sinmiş durumda" diyordu ve bir vatandaş muhabire "Halkın korkusu yok. Yalan söyleme. Asker halka silah sıkıyor" diye karşılık veriyordu. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Haydi, bu rekoru kıralım 23 Ağustos 2019 | 24 Okunma HDP’li belediye kaçak elektrik istiyor 22 Ağustos 2019 | 99 Okunma YKS üçüncüsünün ilahiyatı tercih etmesi 21 Ağustos 2019 | 153 Okunma Ekrem’i Bodrum’a başkan yapalım 20 Ağustos 2019 | 68 Okunma Su bedava olacak dedi, oldu! 19 Ağustos 2019 | 125 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar