İmamoğlu kazanırsa Batı’nın sevineceği gerçeği

Ekşisözlük'te böyle bir başlık açılmış. Muhtemelen troll başlık ama tartışmaya değer. Alman Hans'ın, Fransız Pierre'in İstanbul'daki belediye seçimleri umurunda mı?

Kimin aday olduğundan haberleri bile yoktur. Ama ülkeleri seçilmiş siyasetçiler ve dördüncü güç medya yönetir. Son dönemde Batı medyasında Ekrem İmamoğlu hakkında çıkan haberlere bakılırsa, başlıkta bahsedilen doğru bir önerme. İmamoğlu'nun seçilmesine çok sevinecek gibiler. Avrupalı siyasetçiler de İmamoğlu'nun kazanmasını isteyen açıklamalarda bulunuyorlar.
Peki, bir ülkeyi yönetenler, yakınındaki bir ülkenin başarılı olmasını, uzun vadede kendisini geçmesini ister mi? Bu soruyu kendimize de soralım; komşu ülkelerin bizi ezecek kadar çok gelişmesini, başarılı olmasını ister miydiniz? Hayat rekabet üzerine kurulu; biri yükselirse, diğeri düşer! Büyük balık küçük balığı yutar!

GÜÇLENMEMİZİ İSTER Mİ?
Siz Batı'nın gerçekten Türkiye'nin gelişip güçlenmesini istediğini mi sanıyorsunuz? Umurlarında mı Türkiye'deki demokrasi ve insan hakları?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dilenciler çocuk kiralıyor 24 Haziran 2019 | 87 Okunma Bu millet yalanı affetmez 21 Haziran 2019 | 82 Okunma Eski Türkiye yok artık! 20 Haziran 2019 | 71 Okunma Platini, FETÖ’den de rüşvet aldı mı? 19 Haziran 2019 | 47 Okunma Ekrem İmamoğlu reklam arasında hangi talimatı aldı? 18 Haziran 2019 | 507 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar