İmamoğlu kazanırsa Batı’nın sevineceği gerçeği

Ekşisözlük'te böyle bir başlık açılmış. Muhtemelen troll başlık ama tartışmaya değer. Alman Hans'ın, Fransız Pierre'in İstanbul'daki belediye seçimleri umurunda mı?

Kimin aday olduğundan haberleri bile yoktur. Ama ülkeleri seçilmiş siyasetçiler ve dördüncü güç medya yönetir. Son dönemde Batı medyasında Ekrem İmamoğlu hakkında çıkan haberlere bakılırsa, başlıkta bahsedilen doğru bir önerme. İmamoğlu'nun seçilmesine çok sevinecek gibiler. Avrupalı siyasetçiler de İmamoğlu'nun kazanmasını isteyen açıklamalarda bulunuyorlar.
Peki, bir ülkeyi yönetenler, yakınındaki bir ülkenin başarılı olmasını, uzun vadede kendisini geçmesini ister mi? Bu soruyu kendimize de soralım; komşu ülkelerin bizi ezecek kadar çok gelişmesini, başarılı olmasını ister miydiniz? Hayat rekabet üzerine kurulu; biri yükselirse, diğeri düşer! Büyük balık küçük balığı yutar!

GÜÇLENMEMİZİ İSTER Mİ?
Siz Batı'nın gerçekten Türkiye'nin gelişip güçlenmesini istediğini mi sanıyorsunuz? Umurlarında mı Türkiye'deki demokrasi ve insan hakları?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İyi ki doğdun ‘Fight Club’ 18 Ekim 2019 | 30 Okunma Türk’ün Türk’ten başka dostu yok mu? 17 Ekim 2019 | 87 Okunma A Haber’e itibar suikastı yapılıyor 16 Ekim 2019 | 140 Okunma Onlar da sanatçı! 15 Ekim 2019 | 161 Okunma Sanatçılar neden Mehmetçiği desteklemiyor? 14 Ekim 2019 | 337 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar