HDP’lilerin çocukları ABD’de, bizimkiler Kandil’de!

Diyarbakır'da anneler HDP merkezinin önünde eylem yapıp dağa kaçırılan evlatlarını istiyorlar. Oğlu zorla PKK tarafından kaçırılan annelerden biri olan Emine Kaya şöyle diyor:

"...Oğlumu HDP'den istiyorum. HDP, oğlumu götürmüş, onların eline vermiş. Onların çocukları Amerika'da okuyor, niye kendi çocuklarını göndermiyorlar? Çocuklarımızı Kandil'e götürüyorlar. HDP, Kandil'dir. Ben çocuğumu istiyorum..." Kurulduğu günden beri Kandil'in dümen suyundan giden HDP'nin kaçırılan çocuklar için girişimde bulunmamasına, bir açıklama dahi yapmamasına şaşırdık mı? Emine Ana her şeyi özetlemiş. HDP=Kandil.

SANATÇILAR SUSUYOR
HDP'li siyasetçilerin çocukları ABD'de, Avrupa'da okurken, fakir ailelerin çocukları Kandil'e yollanıyor. Sonrasını hepimiz biliyoruz; bu çocuklar ya çatışmalarda ölüyorlar ya da cezaevine giriyorlar. Örgüt tarafından kandırılan ya da kaçırılan kız çocuklarının durumu ise daha vahim. PKK'nın kız çocuklarını seks kölesi yaptığı 2016 yılında Hakkari'de çatışmada ölen Rojbin Delil adlı kadın teröristin sırt çantasından çıkan tabletteki şifreli dosyalarda ortaya çıkmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Üç büyükler, logulu başörtü çıkartsın 19 Eylül 2019 | 56 Okunma Mahmut Tuncer’li kitabı neden sevdim? 18 Eylül 2019 | 62 Okunma Kalben, interneti yeni mi bağlattın? 17 Eylül 2019 | 47 Okunma ‘Kopyala yapıştır’cılara kötü haber! 16 Eylül 2019 | 142 Okunma Nazım Hikmet gibi adammış! 13 Eylül 2019 | 35 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar