Hasan Kurtuldu, ya diğerleri?

Ankara'da sokakta yaşamak zorunda kalan Hasan isimli gencin, "Sokaklarda mendil satıyorum. Parasıyla çorba içiyorum. Yalnızlıktan dolayı üzülüyorum... Ama şöyle bir şey var: Allah insanı sınar.

Allah şu an beni sınıyor ve bana taşıyamayacağım yükü vermiyor..." demesi sosyal medyada büyük takdir toplamıştı.
Ankara Valisi Vasip Şahin, hemen harekete geçti, "Hasan'ın sorunları ve ihtiyaçlarıyla yakından ilgileniyoruz" açıklamasını yaptı. Twitter'da da birçok hayırsever Hasan'a yardım edeceğini açıkladı. Hasan, kötü koşullar içinde olmasına rağmen yaşadığı hayata tutunması ve umuduyla herkese insanlık dersi verdi. Onu izleyen birçok insanın "Benimki de dert mi?", "Birçok şeyim var ama hep daha fazlasını istiyorum" diyerek utanç duyduğuna inanıyorum.

Hasan, samimiyeti ve alçak gönüllüğüyle hayatını değiştirecek yardımlara ulaşacak inşallah. Peki sokakta yaşayan ve yardıma muhtaç olan diğerlerine ne olacak?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Korsan maç izleyenler yandı! 17 Ocak 2020 | 423 Okunma Neden daha çok çocuk yapmalıyız? 16 Ocak 2020 | 314 Okunma Hasan Kurtuldu, ya diğerleri? 15 Ocak 2020 | 121 Okunma Marmaray’da nöbet tutsun 14 Ocak 2020 | 151 Okunma Çocuk yapmayana ekstra vergi! 13 Ocak 2020 | 459 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar