Gurbetçiler ne etti size?

Yaz ve bayram tatilini memleketinde geçirmek isteyen gurbetçilerimiz uçakla, arabalarıyla akın akın Türkiye'ye geliyor. Arabalı treni tercih edenler de var. Avusturya'nın Villach şehrinde araçlarını oto kuşet vagonlara...

Yaz ve bayram tatilini memleketinde geçirmek isteyen gurbetçilerimiz uçakla, arabalarıyla akın akın Türkiye'ye geliyor. Arabalı treni tercih edenler de var.
Avusturya'nın Villach şehrinde araçlarını oto kuşet vagonlara yükleyen gurbetçiler, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan ve Bulgaristan'ın ardından Edirne Tren Garı'na ulaşıyorlar.
40 saat süren, 1.400 kilometrelik 'sıla' yolculuğunu yorulmadan rahat bir şekilde yapıyorlar.
Bu haberle ilgili haber siteleri ve sosyal medyadaki yorumlara baktığımda çok şaşırdım. Bu klasik turizm haberinin yorumlarında gurbetçi nefretiyle karşılaştım:"Hani Almanya batıyordu, hepsinin altında pahalı arabalar var."
"Can atıyorlardır zaten... 2-3 bin Euro'yla gelse 1 ay deli gibi tatil yapar giderler... Memleket bunlara bedava."
"Gelin bakalım 'Yeğenim bizim...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Doktorları koruyan yasa çıktı, uygulayan yok! 30 Haziran 2022 | 218 Okunma O herkesin çocukluk kahramanı 29 Haziran 2022 | 79 Okunma Magandaya cezayı halk mı kessin? 28 Haziran 2022 | 99 Okunma TV’de benzin nasıl çalınır haberi! 27 Haziran 2022 | 157 Okunma Buğday tarlaları neden yanıyor? 25 Haziran 2022 | 255 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar