Gericilik Japonya’ya sıçradı!

Farkında mısınız Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'nda kadın sporcuların 'cinsellik çağrıştıran' görüntüleri yayınlanmıyor. Çünkü Japonya'da televizyon yayınlarından sorumlu olimpiyat...

Farkında mısınız Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'nda kadın sporcuların 'cinsellik çağrıştıran' görüntüleri yayınlanmıyor. Çünkü Japonya'da televizyon yayınlarından sorumlu olimpiyat yetkilileri 'cinsellik çağrıştıran' görüntüleri yayınlamama kararını uyguluyor.
'Cinsel değil, spor çekiciliği' 'motto'su yayınlarda uygulanmaya çalışılıyor. Hedef sahada ve ekranda cinsiyet eşitliğini sağlamak.
Olimpiyat Yayınları Servisi Başkanı Yiannis Exarchos, "Geçmişteki yayınların aksine vücudun bazı bölümleriyle ilgili ayrıntıları Tokyo Oyunları'nda televizyonda yakından göremeyeceksiniz" diyor.
Haberi buraya kadar okuyan, kendilerini modern ve uygar kabul eden insanlar muhtemelen öfkelenmiştir. "Japonlar da yobaz çıktı", "Çağdışı bir uygulama" diyenler olmuştur. Ama Avrupa'da olimpiyatlarda önce kadınların spor organizasyonlarında cinsel meta olarak gösterilmesine karşı çıkmalar başlamıştı.

Örneğin Avrupa'daki bir karşılaşmada da Norveç kadın plaj...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Devlet bize çocuğu gibi bakıyor’ 15 Eylül 2021 | 64 Okunma James Come to Turkey 14 Eylül 2021 | 34 Okunma Bora Gencer’e mi güvenelim? 11 Eylül 2021 | 94 Okunma Bu mitinge mutlaka izin verilmeli 10 Eylül 2021 | 124 Okunma Hani Türkiye aşı üretemezdi! 09 Eylül 2021 | 158 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar