EYT’liler önce e-devlet’e girmeli!

EYT'de yaş şartı olmayacağı açıklandığı günün ertesi vatandaşlar, borçlanma ve prim günlerini hesaplatmak için SGK binaları önünde uzun kuyruklar oluşturmuştu. En büyük...

EYT'de yaş şartı olmayacağı açıklandığı günün ertesi vatandaşlar, borçlanma ve prim günlerini hesaplatmak için SGK binaları önünde uzun kuyruklar oluşturmuştu.
En büyük kalabalık ise İstanbul Bağcılar Sosyal Güvenlik Merkezi'nin önünde toplanmıştı. 1 kilometreye yakın kuyruk ve soğuk havada sırada bekleyenlere çay, çorba ve kek ikram edilmesi haberlere konu olmuştu.
SGK önlerindeki bu kalabalığın haftalarca devam etmesi bekleniyordu ama üç-dört günde işlemler tamamlandı.SGK çalışanlarının bu kadar kısa sürede işlemlerini tamamlaması aslında bir başarı öyküsü.
Örneğin Bağcılar SGK Müdürü Halil Çırtlık, EYT kararı açıklandıktan sonraki dört günde yüz yüze başvuru yapan 40 bin kişiye hizmet sunduklarını ve bunu normal mesai saatleri içerisinde yaptıklarını açıkladı.
Demek ki, SGK'nın bilgisayar altyapısı sağlam ve çalışanları oluşacak kalabalığa karşı hazırlıklıymış.
EYT'liler şimdi kararın Meclis'ten geçmesini bekliyor. Bankalar...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
En çok abartılan filmler 26 Ocak 2023 | 16 Okunma O kulak ne çok çekilirdi! 25 Ocak 2023 | 62 Okunma Haberlerinizi de dijital platformlara yaptırsaydınız! 24 Ocak 2023 | 60 Okunma EYT’liler önce e-devlet’e girmeli! 23 Ocak 2023 | 312 Okunma 80 bin taksi şikayeti! 21 Ocak 2023 | 90 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar