Ersoy’un sahte rapordan haberi var mıydı?

Geçtiğimiz ay bir otelde konser vermek için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne giden Bülent Ersoy'un 21 kişilik orkestrasının PCR testlerinin sahte olduğu ortaya çıkmıştı. Yargılanmaları devam eden...

Geçtiğimiz ay bir otelde konser vermek için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne giden Bülent Ersoy'un 21 kişilik orkestrasının PCR testlerinin sahte olduğu ortaya çıkmıştı. Yargılanmaları devam eden müzisyen ekibi hakkında mahkeme, tutuklama kararı aldı.
Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu Başkanı Ahmet Onurlu, raporu veren hastane yetkilisi ve raporu imzalayan doktorun serbest olduğunu, ancak raporun verildiği müzisyenlerin tutuklanmasının mantıklı olmadığını söyledi.Ersoy, "Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gideceğim" diyor ama sahte belge talep etmek de suç.
PCR testinin sonucu 24 saatten önce çıkıyor. Müzisyenler sahte belge almak yerine neden test olmadılar? Ya Kovid-19 hastası olan varsa! İnsanların hayatını riske atmaya değer mi?
Sahte rapor düzenleyenlerin tutuklanmaması adil değil ama onlar da tutuklansa bir şey değişmeyecek.
Benim asıl merak ettiğim Ersoy'un, orkestranın sahte rapor aldığından haberi var mıydı?...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İntihar mı, cinayet mi? 06 Ekim 2021 | 17 Okunma Önce Marx’ı okusaydı Elon Musk’tan ayrılmazdı! 05 Ekim 2021 | 77 Okunma CHP, Tuba Torun gibilerini özel arayıp mı buluyor? 04 Ekim 2021 | 232 Okunma Ersoy’un sahte rapordan haberi var mıydı? 02 Ekim 2021 | 74 Okunma Minimalist yaşa mutlu ol 01 Ekim 2021 | 61 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar