Erdoğan’ın kitabı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yazdığı 'Daha Adil Bir Dünya Mümkün' isimli kitap, bugün satışa çıkıyor. İlk basımı Turkuvaz Kitap tarafından 40 TL'den satışa sunulacak....

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yazdığı 'Daha Adil Bir Dünya Mümkün' isimli kitap, bugün satışa çıkıyor. İlk basımı Turkuvaz Kitap tarafından 40 TL'den satışa sunulacak. Kitabı internetten sipariş verenler ise 32 liraya alabilecek.
Kitabın ön kapağında yazarı Erdoğan'ın portre fotoğrafı bulunuyor. Geleceğe umutla bakan ve güven veren bir fotoğraf bu.
Sosyal medyada kitabı okumadan eleştiren de var, merak ettiğini söyleyen de... Ama şurası kesin; kitap daha piyasaya çıkmadan sosyal medyada gündem oldu.
Kitapla ilgili şu an elimizdeki en net bilgi kitabın arka kapağında Erdoğan tarafından kaleme alınan yazı.
Yazı, "Sadece beş ülkenin bütün dünyanın kaderini etkileyecek konularda karar vermesi ne ahlaki ne adildir. Dünya beş ülkeden büyüktür..." diye başlıyor.
Ve "Adil ve daha sürdürülebilir bir küresel barışın temini için çok kültürlülüğü ve çok kutupluluğu yansıtan bir BM'ye ihtiyaç vardır. Dünya ne tek kutuplu ne de iki kutupludur, ne hâkim bir kültürün ne de birkaç imtiyaz sahibi aktörün kültürel hegemonyası altındadır. Çok kutuplu, çok merkezli, çok kültürlü, daha kapsayıcı ve adil bir dünya inşa etmek mümkündür..." diye devam ediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu’nun müzik listesi 16 Eylül 2021 | 141 Okunma ‘Devlet bize çocuğu gibi bakıyor’ 15 Eylül 2021 | 65 Okunma James Come to Turkey 14 Eylül 2021 | 34 Okunma Bora Gencer’e mi güvenelim? 11 Eylül 2021 | 94 Okunma Bu mitinge mutlaka izin verilmeli 10 Eylül 2021 | 124 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar