Erdoğan Nobel’i hak etmiyor mu?

Geçtiğimiz günlerde ABD medyasında bile Ukrayna savaşının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı istisnai bir role kavuşturduğu yönünde yazılar çıktı. Erdoğan, yedi aylık savaşta Moskova ile Kiev...

Geçtiğimiz günlerde ABD medyasında bile Ukrayna savaşının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı istisnai bir role kavuşturduğu yönünde yazılar çıktı.
Erdoğan, yedi aylık savaşta Moskova ile Kiev arasında iki somut anlaşmanın düzenlenmesinde doğrudan kredi sahibi oldu.
Temmuzda İstanbul'da imzalanan BM destekli bir anlaşma ile Rusya'nın 24 Şubat işgalinden bu yana ilk kez Karadeniz'deki Ukrayna tahıl sevkiyatı yeniden başladı. Ve dünyada kıtlığın önüne geçildi. Bu sevkiyat olmasaydı gıda fiyatları daha yükselecekti!
Şimdi enerji kriziyle boğuşan Avrupa, barış için Erdoğan'ın arabuluculuk kabiliyetine ve Ukrayna ile Rusya arasında kurduğu kusursuz denge politikasına güveniyor.
Geçtiğimiz ay eski ABD Savunma Bakanlığı Müsteşarı Dov S. Zakheim'in Erdoğan'ın Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilmeyi hak ettiğini söylemesi zamanlama açısından önemliydi.
Erdoğan, tam da Ukrayna tahılı ve göç politikaları için alkışlanırken, geçtiğimiz çarşamba Rusya ve Ukrayna'nın yaklaşık 200 mahkumu değiş tokuş etmesinde de başrolü üstlendi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Müzik yasağı doğru mu? 26 Kasım 2022 | 66 Okunma Üroloji hastasına 2025 yılına randevu! 25 Kasım 2022 | 234 Okunma Düzce depremde nasıl başarılı oldu? 24 Kasım 2022 | 133 Okunma Enflasyon bahane mi? 23 Kasım 2022 | 127 Okunma 83 yaşında bile gündemde kaldı 22 Kasım 2022 | 127 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar