En çok abartılan filmler

Gündem 'karne hediyesi et' olunca aklıma geldi: İlkokul dörde gidiyordum karnem iyi gelince rahmetli babam hediye olarak çikita (Chiquita) muz almıştı. 1984 yılında Turgut Özal'ın başbakanlığı döneminde...

Gündem 'karne hediyesi et' olunca aklıma geldi: İlkokul dörde gidiyordum karnem iyi gelince rahmetli babam hediye olarak çikita (Chiquita) muz almıştı.
1984 yılında Turgut Özal'ın başbakanlığı döneminde ithalatın serbest bırakılmasıyla ilk kez Türkiye'ye çikita muz ithali gerçekleşmişti.
Kardeşimle acayip sevinmiştik. Çünkü çikita muzu yabancı filmlerde görüyorduk. Yerli muza göre kocamandı. Çocukluk işte gerçekten sevinmiştik. Çocukluğu 80'lerde geçenlerin mutlaka buna benzer anısı vardır.
Geçen yaz oğluma oyun bilgisayarı alırken, "Bizim zamanımızda karne hediyesi muzdu" deyince. "Nasıl yani muz mu?" dedi, anlamadı.
Özal ve sonrasında Türkiye'de çok şey değişti. Eskiden lüks, pahalı kabul edilen ürünlere şimdi daha kolay erişiyoruz. Ya da lüks ve pahalı olanın ucuz alternatifi var artık.
Elbette hayat dar gelirliler için her devirde zor.
Günümüze dönelim... HaberTürk TV muhabirinin, İstanbul'da bir kasapta alışveriş yapan anne ve oğluyla yaptığı röportaj "Annem bana karne hediyesi et aldı" diye servis edildi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ekran bağımlılığına 7 çözüm 27 Ocak 2023 | 182 Okunma En çok abartılan filmler 26 Ocak 2023 | 577 Okunma O kulak ne çok çekilirdi! 25 Ocak 2023 | 63 Okunma Haberlerinizi de dijital platformlara yaptırsaydınız! 24 Ocak 2023 | 61 Okunma EYT’liler önce e-devlet’e girmeli! 23 Ocak 2023 | 314 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar