Emlakçıların kira oyunları!

Gazeteci Hülya Eymür, Şişli'deki apartman dairesini 'Tek başına yaşayacağını' söyleyen Ahmet Erduran adlı emlakçıya 1300 TL'ye kiralıyor. Ancak bir süre sonra Eymür'ü arayan apartmandaki komşular...

Gazeteci Hülya Eymür, Şişli'deki apartman dairesini 'Tek başına yaşayacağını' söyleyen Ahmet Erduran adlı emlakçıya 1300 TL'ye kiralıyor.
Ancak bir süre sonra Eymür'ü arayan apartmandaki komşular "Evinizi kiraya verdiğiniz adam hiç evde yaşamadı. Evinizi yabancı uyruklu çok sayıda kişiye dönemsel olarak günlük- haftalık aylık kiraya veriyor" diyor.
Eymür evine gidince İranlı bir ailenin evi 4 bin liraya kiraladığını öğreniyor. Eymür olayı biraz araştırınca Erduran'ın aynı bölgede 23 ayrı ev kiralayarak bunları daha yüksek fiyata başkalarına kiraladığını ortaya çıkarıyor.Bunun üzerine Erduran, daha yüksek kira teklif ediyor ve 'evi başkalarına kiraya verebileceğine' dair kağıt imzalamasını istiyor. Eymür kabul etmeyince, "Başına bela açarım" diyerek tehdit ediyor, iyi mi?
Pandemi döneminde az inşaat yapılması, sonrasında inşaat maliyetlerinin artması gibi kiraları artıran birçok etken var. Arz az ve talep yüksek ise fiyatlar da yükseliyor.
...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Restoranlarda yorum hilesi 06 Aralık 2022 | 150 Okunma Marketler pazar günü kapanacak mı? 05 Aralık 2022 | 220 Okunma Asıl sorun evcil hayvan çiftlikleri! 03 Aralık 2022 | 74 Okunma 2 bin 125 yeni taksi yeter mi? 02 Aralık 2022 | 58 Okunma 186 bin TL nafaka olur mu? 01 Aralık 2022 | 137 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar