Eksik olan tek şey zombi istilası!

Avrupa'daki enerji krizi, gaz ve elektrik faturalarının anormal artışı ve yükselen enflasyonla ilgili birçok haber yapıldı. Ama bazen bir dergi kapağı ve karikatür her şeyi özetliyor. İşte Almanya'nın...

Avrupa'daki enerji krizi, gaz ve elektrik faturalarının anormal artışı ve yükselen enflasyonla ilgili birçok haber yapıldı. Ama bazen bir dergi kapağı ve karikatür her şeyi özetliyor.
İşte Almanya'nın ünlü dergisi Der Spiegel'in kapağı! Avrupa için kış çok ama çok sert geçecek.
Biz bu ihtimali aylar önce yazınca, alınan ibretlik tasarruf tedbirlerini örnek gösterince "Avrupa bizi kıskanıyor" repliğini kullanıp dalga geçenler, Almanya ekonomisi öve öve bitiremeyenler oluyordu! İşte gelinen nokta; hükümetler evlerdeki oda sıcaklığına bile karışmaya başladı. Birkaç gün önce de kapanan fabrikaları yazmıştım.Elbette bu gelişmeleri zil takıp oynayarak takip etmiyoruz. Yani Avrupa'daki krize sevinmek vicdanen hiç hoş bir durum değil.
Bu duruma sevinmek ise ahmaklıktır. Sonuçta küresel ekonomide hepimiz aynı gemideyiz! Her kriz din, dil, ırk, ülke fark etmeden önce dar gelirli insanları vuruyor!
Ama ülkemizde öyle bir çevre eylemcileri var ki;...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Nükleer tehlike Çernobil’den yakın! 06 Ekim 2022 | 35 Okunma Altılı Masa’dan ilk yanıt geldi 05 Ekim 2022 | 64 Okunma İstek parçanız batsın! 04 Ekim 2022 | 185 Okunma Emlakçıların kira oyunları! 03 Ekim 2022 | 373 Okunma İngiltere’de seks işi yapan öğrenciler arttı! 01 Ekim 2022 | 770 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar