Ekrem İmamoğlu reklam arasında hangi talimatı aldı?

Türkiye'nin nefesini tutup izlediği Binali Yıldırım- Ekrem İmamoğlu tartışmasını ilgiyle takip ettim. İşte dikkatimi çeken detaylar:

- Moderatör İsmail Küçükkaya'nın programın sonunda 'Moderasyonumu nasıl buldunuz?' diye sorması zekice bir hamleydi. Her iki taraftan da olumlu yanıt alarak tartışmaları başlamadan bitirmeye çalıştı. Ancak Küçükkaya daha programın başında CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nu anons ederken "İBB başkanı" dedi. O zaman seçimleri neden yapıyoruz? Bu tartışmaya da gerek yoktu!
- Medyaradar'da yayınlanan verilere göre, Küçükkaya, Yıldırım'ın sözlerine 26 defa müdahale etti. İmamoğlu'nu ise sadece 10 defa uyardı. Aynı verilere göre Küçükkaya; 'eşit süre' ilkesine tam uymadı. Yıldırım 59 dakika konuşurken, İmamoğlu 63 dakika konuştu.
- Üç dakikalık konuşma süresini kısa bulanlar çoktu. Bence 2.5 dakika bile yeterliydi. Sosyal medya çağında 3 dakikalık Youtube videosunu izlemek bile uzun geliyor. Kaldı ki, bazı sorularda adaylar üç dakikadan az sürede yanıt verdi ve kendilerini tekrar ettiler.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Klavye muhalifleri yine üzüldü! 18 Temmuz 2019 | 37 Okunma Başkan tüp mü patladı? 17 Temmuz 2019 | 40 Okunma İnsan bir kere ölür 16 Temmuz 2019 | 23 Okunma Eskiden S-400 için darbe yaparlardı! 15 Temmuz 2019 | 46 Okunma Ezelim paraları hunharca 12 Temmuz 2019 | 60 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar